Do tej pory nasze prezentacje i warsztaty odbywały się w teatrach lub ośrodkach doskonalenia nauczycieli. Zaproszenie do Zespołu Szkół w Osiecku w województwie mazowieckim to debiut naszego zespołu (Katarzyna Piwońska i Agnieszka Szymańska) z prezentacją Teatroteki stricte w przestrzeni szkolnej.
W Osiecku 28 lutego 2016 r. spotkaliśmy się z nauczycielami Zespołu Szkół: Gimnazjum ks. Józefa Poniatowskiego oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych. Po prezentacji funkcjonalności portalu „Teatroteka szkolna” podczas warsztatów pedagogiczno-teatralnych skoncentrowaliśmy się na interpretacjach wierszy Wisławy Szymborskiej. Poszukiwaliśmy zapachów i kolorów poezji, tworzyliśmy bohaterów, którzy dzisiaj mogliby zostać autorami jej słów. Budowaliśmy skojarzenia z innymi tekstami kultury, wymyślaliśmy nowe tytuły do utworów poetyckich, a także budowaliśmy sytuacje sceniczne w oparciu o twórczość poetki. Debiut w szkole możemy uznać za udany.
Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.
Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".
Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.