12.01.2022

Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej – spotkajmy się wirtualnie!

Zapraszamy do spotkań i działań online w nauczycielskim gronie! Poznajcie tematy i opisy najbliższych warsztatów w Pokoju Nauczycielskim Teatroteki Szkolnej.

miniatura artykułu

„Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej” to cykl warsztatów, które odbywają się online raz w miesiącu i zakładają aktywny udział uczestników. Lubisz rozmawiać z innymi i wymieniać się myślami? To miejsce dla Ciebie! Celem cyklu jest przyglądanie się swojej codziennej pracy w szkole w gronie osób o podobnym doświadczeniu. Każde spotkanie pozwoli uczestniczkom i uczestnikom rozmawiać w swobodnej atmosferze, rozwijać się i twórczo działać. Temat każdego warsztatu nawiązuje do jednego ze świąt obchodzonych w danym miesiącu, między innymi: Dnia Nauczyciela, Walentynek, Pierwszego Dnia Wiosny.

Warsztaty prowadzą pedagożki teatru pracujące w Dziale Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego: Maria Babicka, Justyna Czarnota, Katarzyna Kotarska, Katarzyna Piwońska, Justyna Sobczyk, Magdalena Szpak.

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy, do których link będzie dostępny w opisie wydarzenia na FB i w aktualnościach na portalu Teatroteka Szkolna. Uruchamiamy zapisy na kolejny warsztat na początku każdego miesiąca.

 

Terminy i tytuły warsztatów: 

 

???? 15.02.2022 w godzinach 18-20 | „Z miłością do… nauczania” prowadzenie: Katarzyna Piwońska i Justyna Sobczyk

Inspiracją do tego spotkania jest Święto Zakochanych – zaprosimy uczestniczki i uczestników do tego, by zatrzymali się na moment na tym, co kochają (kochali? mogą pokochać?) w swojej pracy w szkole. Zastanowimy się, jak czerpać energię z tego źródła na co dzień i poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy można się zakochać w nauczaniu na nowo?  

Trwają zapisy: formularz zgłoszeniowy znajdziesz TU

Szczegółowy opis wydarzenia: TU

 

???? 22.03.2022 | „Wiosenne porządki”, prowadzenie: Justyna Czarnota i Magdalena Szpak

W zimowe dni chętnie zawijamy się w koc, wypoczywamy i regenerujemy się. Ale kiedy na niebie pojawia się słońce, wstępuje w nas nowy duch! Zamiast wymiany garderoby i odkurzania domowych i szkolnych kątów, proponujemy remanent w... głowie i kalendarzu. Podczas warsztatów przyjrzymy się, które codzienne zobowiązania w szkole nam ciążą i poszukamy teatralnych sposobów na ich odcięcie. Wejdziemy w nowe!

 

???? 21.04.2022 w godzinach 18-20 | „Wdech-wydech. Naturalna regeneracja”, prowadzenie: Maria Babicka i Justyna Sobczyk

Nasze spotkanie będzie dotyczyło... czterech kolorów. Czerwony, żółty, zielony oraz niebieski to kolory, które odpowiadają obszarom życia wyznaczonym przez autora koncepcji samoregulacji Daniela J. Siegela. Przyjrzymy się każdemu z nich ze szczególnym skupieniem uwagi na strefie żółtej, która jest polem relaksu i odpoczynku. Zmapujemy swoje aktualne sposoby wspierania ciała i umysłu, a także poznamy nowe strategie w postaci prostych ćwiczeń fizycznych czy medytacji w praktyce uspokajania, osadzania i spoczywania z oparciem na oddechu. Połączymy doświadczenie pedagogiki teatru z prostymi ćwiczeniami z pola mindfulness.

 

???? 18.05.2022 w godzinach 18-20 | „Chcę pamiętać o…”, prowadzenie: Katarzyna Piwońska i Magdalena Szpak

Podczas warsztatu inspirowanego Dniem Niezapominajki zajmiemy się podsumowaniem mijającego roku szkolnego. Skupimy się na ważnych doświadczeniach i zastanowimy, jak pielęgnować wspomnienia o nich, by stały się zasobem, z którego możemy czerpać w przyszłości.

Do zobaczenia w Pokoju Nauczycielskim Teatroteki Szkolnej!

Zobacz też