10.01.2022

Integracja - etap czy sposób pracy? | webinarium Teatroteki Szkolnej

Porozmawiajmy o integracji w szkole - w klasie, w społeczności szkolnej, jaką tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice. Webinarium Teatroteki Szkolnej Integracja - etap czy sposób pracy?  już w środę 12.01.2022 na Fan Page'u Teatroteki Szkolnej na Facebooku. 

miniatura artykułu

Zapraszamy na webinarium Integracja - etap czy sposób pracy?, kolejny odcinek z cyklu Nowe miejsce teatru w szkole.

Z naszymi gościniami porozmawiamy o wymiarach integracji w szkole - w klasie, w społeczności szkolnej, jaką tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice. Jak działać na polu integracji w szkole? W jaki sposób teatr może się przydać w takiej pracy? 

Szczegóły: Integracja - etap czy sposób pracy?

 

Prowadząca:

Agnieszka Zientarska - nauczycielka dyplomowana, edukatorka, trenerka. Absolwentka filozofii oraz filologii polskiej ze specjalnością filmoznawczo-teatrologiczną na Uniwersytecie Opolskim. Stypendystka Uniwersytetu w Poczdamie i National Kaohsiung Normal University na Tajwanie. Uczy języka polskiego, etyki, edukacji filozoficznej, edukacji teatralnej i edukacji filmowej w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu. Autorka publikacji edukacyjnych dotyczących edukacji teatralnej w szkole a także młodzieżowych projektów międzynarodowych. W Radiu Opole prowadzi audycje o kulturze i literaturze. 

 

Gościnie:

Kinga Boruń - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Warszawie. Lektorka języka angielskiego. Entuzjastka metod teatralnych w edukacji.

 

Viktoria Siedlecka-Dorosz - teatrolożka i arteterapeutka. Od piętnastu lat działa na polu sztuki, terapii i edukacji. Pracowała w dziale Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, była dyrektorką szkoły Korczak. Szkoła Montessori, a obecnie związana jest z Teatrem 21. Prowadzi zajęcia ze studentami arteterapii APS w Warszawie.

 

Maria Śmietana - nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu; wdrażała w I LO programy matury międzynarodowej; Ambasador Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu; w roku 2021 brała udział w warsztatach włączających „O!swój" Teatru 21.

 

 „Nowe miejsce teatru w szkole” to cykl webinariów dla nauczycieli pokazujący różnorodne sposoby wykorzystania teatru w procesie nauczania. W rozmowach biorą udział osoby, które w swojej pracy w szkole sięgają po działania teatralne. Opowiadają o tym, jak korzystać z nich, by budować bliskie relacje w grupie, rozwijać autonomię i kreatywność uczniów. To okazja do zebrania inspiracji i przyjrzenia się roli teatru w szkole na nowo.

Zobacz też