MINIATUROWE SPA. Checkpoint. Partnerzy Teatroteki Szkolnej 05.2023

Relacje

1

Miniaturowe SPA – o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru to dwudniowe spotkanie dla pedagogów i pedagożek teatru pracujących w teatrach instytucjonalnych. Spotykamy się w dn. 14-15 maja 2023 r. w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, aby w gronie osób zajmujących się edukacją w teatrach instytucjonalnych przyjrzeć się własnej kondycji zawodowej, zastanowić się nad kosztami energetycznymi naszej pracy a także nad możliwymi i najlepszymi dla nas sposobami na ładowanie własnych baterii.

Zawód pedagoga teatru należy do grupy tzw. profesji zorientowanych na człowieka - w naszej pracy dajemy z siebie innym swoją wrażliwość, kreatywność, energię, empatię, wsparcie. Jesteśmy między sceną a widownią, między teatrem a szkołą –  i w tym szczególnym usytuowaniu pedagogów teatru tkwi zarówno potencjał wspólnych twórczych działań, jak i źródło oczekiwań, z którymi trzeba sobie radzić.

Zadbajmy o siebie. Wymieńmy się doświadczeniami. Wymyślmy wspólnie, jak uzupełniać zasoby zużywanej w pracy energii – żeby się nie wypalić i móc dalej twórczo i efektywnie pracować.

Chcemy przy tej okazji przypomnieć o superwizji, która jest jednym z podstawowych narzędzi dbania o swój dobrostan w profesjach pomocowych i edukacyjnych. Dla chętnych osób przewidujemy udział w superwizji grupowej.

To już drugie spotkanie w ramach projektu Checkpoint. Partnerzy Teatroteki Szkolnej, sieciującego pedagogów teatru, absolwentów programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej oraz wszystkich, którzy działają na rzecz wspólnej przestrzeni teatru i szkoły. Pierwszy Checkpoint odbył się w październiku 2022 r. i był poświęcony działaniom pedagogiczno-teatralnym włączającym mniejszość ukraińską w Polsce.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2023 r.

Maksymalna liczba uczestników spotkania to 40 osób. Maksymalna liczba uczestników superwizji to 12 osób. Pierwszeństwo mają absolwenci programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej, ale zapraszamy wszystkich pedagogów i pedagożki pracujących w teatrach instytucjonalnych. Instytut Teatralny zapewnia nocleg ze śniadaniem w dn. 14-15.maja (1 doba) oraz posiłki w czasie trwania spotkania.

MINIATUROWE SPA | Program:

14 maja, niedziela:
12.00-14.00 Spektakl w reż. Izy Chlewińskiej + warsztat po spektaklu
14.00-15.00 Przerwa obiadowa
15.00-18.00 SESJA 1 Miniaturowe SPA– warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru
21.00 Wspólny wieczór


15 maja, poniedziałek:
10.00-13.00 SESJA 2 Miniaturowe SPA– warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru
13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00-16.00 SESJA 3 Miniaturowe SPA– warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru


dodatkowy dzień (dla chętnych na superwizję): 16 maja, wtorek:
10.00-15.00 Moduł superwizyjny dla chętnych (z przerwą)

Prowadzenie:
Warsztaty po spektaklu: Monika Tomczyk, Adam Gibki
Warsztaty Miniaturowe SPA, moduł superwizyjny: Justyna Czarnota, Magdalena Szpak 

Organizatorzy:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku