Joanna Krukowska i Agnieszka Szymańska z zespołu Teatroteki Szkolnej prezentowały portal w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. 24 marca 18 nauczycieli wzięło udział w pokazie i warsztatach wykorzystania pedagogiki teatru w szkole.
W Lublinie gościliśmy na zaproszenie Teatru im. Osterwy. Na naszym warsztacie pedagogiczno-teatralnym z nauczycielami z Lublina i okolic jako przewodni temat wybraliśmy hasło „poczucie bezpieczeństwa". Badaliśmy, co ono oznacza dla każdego z uczestników. Jakie miejsca, słowa, gesty sprzyjają jego wzmocnieniu? Szukaliśmy w przestrzeni Teatru najbezpieczniejszych dla siebie miejsc i budowaliśmy w nich grupowe instalacje.
Nasze instalacje były punktem wyjścia do etiud prezentowanych tylko za pomocą dźwięków lub wyłącznie za pomocą ruchu. Pracowaliśmy w oparciu o interakcje z publicznością lub wspomagając się przedmiotami, których używaliśmy jako rekwizyty. ZAkończyliśmy dyskusją, jak rozumiemy pedagogikę teatru.
Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.
Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".
Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.