Zakończył się drugi zjazd Liderów Teatroteki Szkolnej. Spotkaliśmy się, żeby dalej się poznawać, dzielić się doświadczeniami, oglądać spektakle i odkrywać możliwości pedagogiki teatru.
W ostatni weekend stycznia grupa Liderów Tetaroteki Szkolnej spotkała się po raz drugi, aby wziąć udział w warsztatach z pedagogiki teatru.
Inspirowaliśmy się Teatrem Impro w Klubie Komediowym, oglądaliśmy spektakl „Ewelina płacze" w reż. Anny Karasińskiej w TR Warszawa oraz „Sonatę widm” Augusta Strindberga w reż. Markusa Öhrna w Nowym Teatrze. Uczestniczyliśmy w warsztatach pedagogiczno-teatralnych do obu przedstawień, zagłębiając się w obszar pedagogiki teatru. Rozpakowywaliśmy słowo „lider”, zastanawialiśmy się, co to znaczy dla każdego z uczestników programu z osobna być „Liderem Teatroteki Szkolnej.”
Pełni wrażeń i inspiracji Liderzy wrócili do swoich szkół. Teraz czas na kolejny etap programu, czyli realizację projektu we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury przy wsparciu tutorów programu.
Liderzy działają w Chojnowie, Gdańsku, Grodzisku Mazowieckim, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Warszawie. Trzymajcie za nich kciuki!
Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.
Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".
Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.