Aktualności

30.01.2017

Liderzy Teatroteki działają!

fot. Marta Ankiersztejn

Zakończył się drugi zjazd Liderów Teatroteki Szkolnej. Spotkaliśmy się, żeby dalej się poznawać, dzielić się doświadczeniami, oglądać spektakle i odkrywać możliwości pedagogiki teatru.

W ostatni weekend stycznia grupa Liderów Tetaroteki Szkolnej spotkała się po raz drugi, aby wziąć udział w warsztatach z pedagogiki teatru. 

 

Inspirowaliśmy się Teatrem Impro w Klubie Komediowym, oglądaliśmy spektakl „Ewelina płacze" w reż. Anny Karasińskiej w TR Warszawa oraz „Sonatę widm” Augusta Strindberga w reż. Markusa Öhrna w Nowym Teatrze. Uczestniczyliśmy w warsztatach pedagogiczno-teatralnych do obu przedstawień, zagłębiając się w obszar pedagogiki teatru. Rozpakowywaliśmy słowo „lider”, zastanawialiśmy się, co to znaczy dla każdego z uczestników programu z osobna być „Liderem Teatroteki Szkolnej.”

 

Pełni wrażeń i inspiracji Liderzy wrócili do swoich szkół. Teraz czas na kolejny etap programu, czyli realizację projektu we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury przy wsparciu tutorów programu.

 

Liderzy działają w Chojnowie, Gdańsku, Grodzisku Mazowieckim, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Słupsku, Warszawie. Trzymajcie za nich kciuki!

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

16.10.2020