01.03.2023

MINIATUROWE SPA - o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

Wraz z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku organizujemy  MINIATUROWE SPA - o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru, czyli kolejne spotkanie w ramach cyklu Checkpoint. Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Spotykamy się w dn. 14-15 maja 2023 r. w Gdańsku i będziemy się zastanawiać, jak zadbać o własne zasoby w pracy pedagoga i pedagożki teatru.  

miniatura artykułu

Miniaturowe SPA to dwudniowe spotkanie dla pedagogów i pedagożek teatru pracujących w teatrach instytucjonalnych. Spotykamy się w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, aby w gronie osób zajmujących się edukacją w teatrach instytucjonalnych przyjrzeć się własnej kondycji zawodowej, zastanowić się nad kosztami energetycznymi naszej pracy a także nad możliwymi i najlepszymi dla nas sposobami na ładowanie własnych baterii.

Zawód pedagoga teatru należy do grupy tzw. profesji zorientowanych na człowieka – w naszej pracy dajemy z siebie innym swoją wrażliwość, kreatywność, energię, empatię, wsparcie. Jesteśmy między sceną a widownią, między teatrem a szkołą –  i w tym szczególnym usytuowaniu pedagogów teatru tkwi zarówno potencjał wspólnych twórczych działań, jak i źródło oczekiwań, z którymi trzeba sobie radzić.

Zadbajmy o siebie. Wymieńmy się doświadczeniami. Wymyślmy wspólnie, jak uzupełniać zasoby zużywanej w pracy energii – żeby się nie wypalić i móc dalej twórczo i efektywnie pracować.

Chcemy przy tej okazji przypomnieć o superwizji, która jest jednym z podstawowych narzędzi dbania o swój dobrostan w profesjach pomocowych i edukacyjnych. Dla chętnych osób przewidujemy udział w superwizji grupowej. Więcej informacji na ten temat pod adresem: mszpak@instytut-teatralny.pl i numerem telefonu: 509 977 394.

To już drugie spotkanie w ramach projektu Checkpoint. Partnerzy Teatroteki Szkolnej, sieciującego pedagogów teatru, absolwentów programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej oraz wszystkich, którzy działają na rzecz wspólnej przestrzeni teatru i szkoły. Pierwszy Checkpoint odbył się w październiku 2022 r. i był poświęcony działaniom pedagogiczno-teatralnym włączającym mniejszość ukraińską w Polsce.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2023 r. Więcej informacji:mszpak@instytut-teatralny.pl, tel. 509 977 394. Maksymalna liczba uczestników spotkania to 40 osób. Maksymalna liczba uczestników modułu superwizyjnego to 12 osób. Pierwszeństwo mają absolwenci programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej, ale zapraszamy wszystkich pedagogów i pedagożki pracujących w teatrach instytucjonalnych.

Instytut Teatralny zapewnia wszystkim uczestnikom nocleg ze śniadaniem w dn. 14-15.maja (1 doba) oraz dodatkowo nocleg uczestnikom grupy superwizyjnej w dn. 15-16 maja (1 doba).  Zapewniamy posiłki w czasie trwania spotkania.

MINIATUROWE SPA | Program:

14 maja, niedziela:

12.00-14.00    Spektakl w reż. Izy Chlewińskiej + warsztaty po spektaklu

14.00-15.00    Przerwa obiadowa

15.00-18.00    SESJA 1 Miniaturowe SPA – warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

21.00              Wspólny wieczór

15 maja, poniedziałek:

10.00-13.00    SESJA 2 Miniaturowe SPA – warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

13.00-14.00    Przerwa obiadowa

14.00-16.00    SESJA 3 Miniaturowe SPA – warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

dodatkowy dzień (dla chętnych na superwizję) 16 maja, wtorek

10.00-15.00   Moduł superwizyjny dla chętnych (z przerwą)

 

Prowadzenie:

Warsztaty po spektaklu: Monika Tomczyk, Adam Gibki 

Warsztaty Miniaturowe SPA, moduł superwizyjny: Justyna Czarnota, Magdalena Szpak

 

Organizatorzy:

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku 

 

Zobacz też