• O nas ikona
 • 01.03.2023

  MINIATUROWE SPA - o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

  Wraz z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku organizujemy  MINIATUROWE SPA - o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru, czyli kolejne spotkanie w ramach cyklu Checkpoint. Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Spotykamy się w dn. 14-15 maja 2023 r. w Gdańsku i będziemy się zastanawiać, jak zadbać o własne zasoby w pracy pedagoga i pedagożki teatru.  

  miniatura artykułu

  Miniaturowe SPA to dwudniowe spotkanie dla pedagogów i pedagożek teatru pracujących w teatrach instytucjonalnych. Spotykamy się w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku, aby w gronie osób zajmujących się edukacją w teatrach instytucjonalnych przyjrzeć się własnej kondycji zawodowej, zastanowić się nad kosztami energetycznymi naszej pracy a także nad możliwymi i najlepszymi dla nas sposobami na ładowanie własnych baterii.

  Zawód pedagoga teatru należy do grupy tzw. profesji zorientowanych na człowieka – w naszej pracy dajemy z siebie innym swoją wrażliwość, kreatywność, energię, empatię, wsparcie. Jesteśmy między sceną a widownią, między teatrem a szkołą –  i w tym szczególnym usytuowaniu pedagogów teatru tkwi zarówno potencjał wspólnych twórczych działań, jak i źródło oczekiwań, z którymi trzeba sobie radzić.

  Zadbajmy o siebie. Wymieńmy się doświadczeniami. Wymyślmy wspólnie, jak uzupełniać zasoby zużywanej w pracy energii – żeby się nie wypalić i móc dalej twórczo i efektywnie pracować.

  Chcemy przy tej okazji przypomnieć o superwizji, która jest jednym z podstawowych narzędzi dbania o swój dobrostan w profesjach pomocowych i edukacyjnych. Dla chętnych osób przewidujemy udział w superwizji grupowej. Więcej informacji na ten temat pod adresem: mszpak@instytut-teatralny.pl i numerem telefonu: 509 977 394.

  To już drugie spotkanie w ramach projektu Checkpoint. Partnerzy Teatroteki Szkolnej, sieciującego pedagogów teatru, absolwentów programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej oraz wszystkich, którzy działają na rzecz wspólnej przestrzeni teatru i szkoły. Pierwszy Checkpoint odbył się w październiku 2022 r. i był poświęcony działaniom pedagogiczno-teatralnym włączającym mniejszość ukraińską w Polsce.

  Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2023 r. Więcej informacji:mszpak@instytut-teatralny.pl, tel. 509 977 394. Maksymalna liczba uczestników spotkania to 40 osób. Maksymalna liczba uczestników modułu superwizyjnego to 12 osób. Pierwszeństwo mają absolwenci programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej, ale zapraszamy wszystkich pedagogów i pedagożki pracujących w teatrach instytucjonalnych.

  Instytut Teatralny zapewnia wszystkim uczestnikom nocleg ze śniadaniem w dn. 14-15.maja (1 doba) oraz dodatkowo nocleg uczestnikom grupy superwizyjnej w dn. 15-16 maja (1 doba).  Zapewniamy posiłki w czasie trwania spotkania.

  MINIATUROWE SPA | Program:

  14 maja, niedziela:

  12.00-14.00    Spektakl w reż. Izy Chlewińskiej + warsztaty po spektaklu

  14.00-15.00    Przerwa obiadowa

  15.00-18.00    SESJA 1 Miniaturowe SPA – warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

  21.00              Wspólny wieczór

  15 maja, poniedziałek:

  10.00-13.00    SESJA 2 Miniaturowe SPA – warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

  13.00-14.00    Przerwa obiadowa

  14.00-16.00    SESJA 3 Miniaturowe SPA – warsztaty o dobrostanie pedagogów i pedagożek teatru

  dodatkowy dzień (dla chętnych na superwizję) 16 maja, wtorek

  10.00-15.00   Moduł superwizyjny dla chętnych (z przerwą)

   

  Prowadzenie:

  Warsztaty po spektaklu: Monika Tomczyk, Adam Gibki 

  Warsztaty Miniaturowe SPA, moduł superwizyjny: Justyna Czarnota, Magdalena Szpak

   

  Organizatorzy:

  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

  Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku 

   

  Zobacz też

  diamond icon
  diamond icon