15.07.2016

Nabór do 2. edycji programu Liderzy Teatroteki Szkolnej

Liderzy Teatroteki Szkolnej to program tutorsko-szkoleniowy dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać kompetencje w obszarze pedagogiki teatru. W październiku rusza druga edycja – zapraszamy do udziału w niej osoby, którym zależy na nawiązywaniu partnerstwa szkoły z instytucjami kultury i lokalnymi organizacjami. Program jest realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

miniatura artykułu

Co jest celem programu?

 

 

 

 

 

 

 

Kim jest Lider Teatroteki Szkolnej?

 

 

Co składa się na program?

20-23 października 2016 r. w Wałbrzychu (w ramach projektu Z OGNIEM W GLOWIE 2 – spotkania z dramaturgia niemiecka dla młodzieży)*

27-29 stycznia 2017 r. w Warszawie

9-11 czerwca 2017 r w Warszawie

 

 

Program podzielony jest na dwa etapy:

 I etap (październik – styczeń)

Praca nad rozwojem kompetencji pedagogiczno-teatralnych, rozpoznanie potrzeb kulturalnych swojej szkoły i potencjału lokalnych instytucji i organizacji, namysł nad wyborem partnera do współpracy projektowej.

 

II etap (styczeń – czerwiec)

Praca nad rozwojem kompetencji liderskich. Opracowanie projektu i nawiązywanie kontaktu z instytucją lub organizacją. Działania zmierzające do realizacji projektu.

 

 

Jak się zgłosić do udziału w programie?

 

Do dn. 26 września 2016 r. należy wypełnić ankietę dostępną pod linkiem:

Liderzy Teatroteki Szkolnej - zgłoszenie do programu

Wyniki naboru zostaną umieszczone do dnia 3 października 2016 na stronie www.teatrotekaszkolna.pl. Wybrane osoby zostaną powiadomione mailowo.

 

 

 

 

 

 

 

* Projekt Z OGNIEM W GŁOWIE 2 to polsko-niemieckie spotkania poświęcone dramaturgii i teatrowi dla młodzieży, na które składają się czytania nowych tekstów, warsztaty ze specjalistami, wykłady i projekcje uznanych niemieckich spektakli dla młodzieży. Podczas projektu polscy goście spotykają się ze specjalistami z Niemiec, wymienią się doświadczeniami, wiedzą i dobrymi praktykami. Druga edycja projektu (pierwsza odbyła się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym w 2014 r.) poświęcona będzie przyjrzeniu się nowemu dramatopisarstwu dla młodzieży, ale także nowym – nie tylko „słownym” formom teatru dla nastolatków, jak teatr tańca czy teatr nowych mediów.

Projekt jest realizowany przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Kuratorki: Iwona Nowacka, Dorota Kowalkowska

 

WSPÓŁPRACA:

Zobacz też