Aktualności

20.09.2021

„Pedagogika teatru na lekcji - jak zacząć?" to nasze pierwsze webinarium z cyklu „Nowe miejsce teatru w szkole"

Zapraszamy na pierwszy odcinek naszego cyklu webinariów „Nowe miejsce teatru w szkole". Na Fan Page'u Teatroteki Szkolnej na Facebooku porozmawiamy o tym, jak zacząć wykorzystywać pedagogikę teatru w szkole, kiedy ma się do dyspozycji 45 minut zajęć. Start w czwartek 30 września o godz. 18. 

Teatr na zajęciach przedmiotowych jest możliwy i to bez szkody dla podstawy programowej! Jeśli chcecie dowiedzieć więcej na ten temat, zapraszamy na webinar, podczas którego spróbujemy wyjaśnić, czym jest pedagogika teatru. Opowiemy, jak wprowadzić teatr na lekcje i dlaczego warto to robić. Podzielimy się doświadczeniem, podpowiemy, jak zacząć, skąd czerpać pomysły.

www.facebook.com/TeatrotekaSzkolna 

czwartek 30 września 2021 godz. 18.00

Prowadząca:

Katarzyna Kanowska – polonistka i pedagożka teatru. Absolwentka studiów podyplomowych Pedagogika Teatru realizowanych we współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Teatralnego). Członkini Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, w którym prowadzi warsztaty teatralne. Członkini Rady Programowej Fundacji „Zawsze warto”, w której od lat prowadzi projekty edukacyjne, m.in. Herbaciarnię Naukową. Liderka Teatroteki Szkolnej, nauczycielka w szkole muzycznej, koordynatorka programów i projektów edukacyjnych.

 

Goście:

Beata Bohdziewicz-Sulecka – nauczycielka języka polskiego i etyki w jednym z gdańskich liceów ogólnokształcących. We wrześniu obchodzi trzydziestolecie swojej pracy zawodowej. Od swoich pierwszych dni w szkole sięga po metody teatralne na lekcjach. Prowadzi pozalekcyjne warsztaty i założyła zespół teatralny, który działa dziś jako Ósemkowy Teatr Jeszcze Bez Nazwy. Od 2015 roku współpracuje z Teatroteką Szkolną i ze Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru. Poza teatrem interesuje się malarstwem, literaturą. Obecnie doktorantka na Literaturoznawstwie w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Anna Grabiańska – nauczycielka języka polskiego w szkole muzycznej w Krakowie. Od kilku lat pełni również funkcję kierowniczki sekcji przedmiotów ogólnokształcących. Koordynuje projekty w ramach programów Erasmus i POWER dla nauczycieli swojej szkoły, których celem jest rozwój osobisty i zawodowy (szkolenia językowe i treningu kompetencji kluczowych). Realizuje również szkolne projekty dla nauczycieli i kadry kierowniczej (dotyczące komunikacji i metod zarządzania) oraz dla uczniów (dotyczące sposobów organizacji czasu, technik uczenia i radzenia sobie z emocjami). Pasjonatka wykorzystywania nowoczesnych technologii internetowych w uczeniu młodzieży.

Marta Knopik – polonistka, pisarka. Współpracuje z Teatroteką Szkolną jako autorka konspektów zajęć oraz z Wytwórąi Filmów Fabularnych i Dokumentalnych.przy pisaniu scenariuszy zajęć do spektakli teatralnych z zasobów WFDiF. Autorka powieści „Czarne Miasto” i „Rok Zaćmienia”.  Prowadzi zajęcia z pisania we współpracy z Fundacją Varsztatovnia. Wielbicielka teatru, recenzentka teatralna współpracująca z Dziennikiem Teatralnym. Stypendystka Prezydenta Bytomia. Pasjonatka wypraw wysokogórskich, wycieczek rowerowych i spacerów z psem Nikodemem.

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty...

25.10.2021

W październiku w Teatrotece Szkolnej zajmujemy się tematem tworzenia teatru w szkole. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

15.10.2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w październiku! Poznajcie nasze plany na cały rok szkolny 2021/22

13.10.2021

Zapraszamy na "Akademię poza schematem", czyli kolejne webinarium Teatroteki Szkolnej z cyklu "Nowe miejsce teatru w szkole". Tym razem przyjrzymy się zjawisku akademii szkolnych i zastanowimy się, czego potrzeba, żeby wyjść poza schemat w tworzeniu okolicznościowych wydarzeń o charakterze teatralnym w szkole.

12.10.2021

Przypominamy konspekty zajęć, po które możecie sięgnąć, realizując tematy związane ze starożytnoścą. 

21.09.2021