Aktualności

22.07.2021

Nabór do Partnerów Teatroteki Szkolnej

Odpowiadasz za działania edukacyjne w teatrze? Chcesz poznać innych pedagogów teatru, wymieniać się doświadczeniami, rozwinąć się, zyskać inspiracji i wsparcie? Zapraszamy Cię do Partnerów Teatroteki Szkolnej!

W sezonie 2021/2022 uruchamiamy nową edycję programu dla pedagogów teatru pracujących w teatrach instytucjonalnych, którzy chcą rozwijać lub podjąć współpracę z nauczycielami. Chcemy stworzyć dla tej grupy przestrzeń do spotkań, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim refleksji w tematach związanych z prowadzeniem działań edukacyjnych adresowanych do szkół. 

Zapraszamy do udziału w programie osoby, które pracują w teatrach instytucjonalnych, chcą podjąć lub rozwijać współpracę na polu edukacji teatralnej z nauczycielami, są zainteresowane rozwijaniem partnerstwa teatru ze szkołami i są nastawione na samorozwój, refleksję, krytyczne myślenie oraz wymianę perspektyw z innymi praktykami.

Program Partnerzy Teatroteki Szkolnej składa się w głównej części ze spotkań pedagogów teatru (4 spotkania w formule stacjonarnej lub online, w zależności od sytuacji epidemiologicznej; terminy spotkań:  7-8 listopada 2021, 16-17 stycznia 2022, 20-21 marca 2022 i 15-16 czerwca 2022.). Spotkania służą namierzeniu wyzwań i możliwości związanych ze współpracą teatrów ze szkołami oraz wymianie doświadczeń między uczestnikami. Po rocznym procesie chętne osoby będą mogły kontynuować udział w programie, korzystając z tutorigu oraz dołączając do grona absolwentów programu.

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową do dnia 20 września 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani na podstawie treści zgłoszeń, które będą przeanalizowane pod kątem zgodności z założeniami programu. Lista osób zakwalifikowanych do programu zostanie opublikowana do dnia 30 września 2021 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają szczegółowe informacje mailowo.

 

Szczegółowych informacji udziela Magdalena Szpak, e-mail: mszpak@instytut-teatralny.pl

Szczegóły tutaj: https://teatrotekaszkolna.pl/partnerzy/oprogramie

Ankieta zgłoszeniowa tutaj:

ankieta zgłoszeniowa do programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty...

25.10.2021

W październiku w Teatrotece Szkolnej zajmujemy się tematem tworzenia teatru w szkole. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

15.10.2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w październiku! Poznajcie nasze plany na cały rok szkolny 2021/22

13.10.2021

Zapraszamy na "Akademię poza schematem", czyli kolejne webinarium Teatroteki Szkolnej z cyklu "Nowe miejsce teatru w szkole". Tym razem przyjrzymy się zjawisku akademii szkolnych i zastanowimy się, czego potrzeba, żeby wyjść poza schemat w tworzeniu okolicznościowych wydarzeń o charakterze teatralnym w szkole.

12.10.2021

Przypominamy konspekty zajęć, po które możecie sięgnąć, realizując tematy związane ze starożytnoścą. 

21.09.2021