Aktualności

21.05.2021

Warsztat online dla nauczycieli: O działaniach z lalką i przedmiotem

Teatr lalek w pracy z uczniami 10+? Tak! Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać przedmioty dostępne w szkole i inspirować się nimi do teatralnych działań.

 

Jakie relacje możemy tworzyć z przedmiotem i przestrzenią? Co może wyrazić obiekt? Jak działać formą? Będziemy szukać sposobów na ożywienie materii i zastanawiać nad tym, jakie symboliczne znaczenia niesie ze sobą przedmiot. Podczas warsztatów podejmiemy się takie zagadnienia jak: forma, animacja przedmiotu, obiekt, relacje człowiek-przedmiot i przedmiot-przedmiot, perspektywa. W podsumowaniu przyjrzymy się temu, jak praca z przedmiotem może odmienić lekcje.
Zapraszamy do udziału polonistów pracujących z uczniami w wieku 10+, nauczycieli przedmiotów humanistycznych i artystycznych oraz prowadzących koła lub zajęcia teatralne z uczniami w wieku 10+.
Data: 26.05.2021
Godzina: 16.00-19.00
Zapisy:
Wymagana jest rejestracja na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy https://tiny.pl/rbcdx
Zapisane osoby dostaną drogą mailową link do udziału w spotkaniu na godzinę przed jego rozpoczęciem.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Prowadzące:
Justyna Droń – pedagożka teatru, animatorka kultury. Autorka warsztatów dla dzieci, zajęć twórczych, programów edukacyjnych do wystaw sztuki współczesnej, warsztatów graficznych, akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej, wystaw i oprowadzań po wystawach. Pomysłodawczyni i autorka publikacji dla dzieci oraz przewodników po wystawach sztuki współczesnej. Koordynatorka programu edukacyjnego w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.
Monika Tomczyk – pedagożka teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku. Ponadto reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego. W tworzonych projektach i spektaklach stawia na budowanie relacji z przyszłym widzem, włączając go poprzez warsztatowe podejście do budowania tkanki przedstawienia. Tworzy przestrzenie do twórczych działań i rozwoju. Jest absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w A ST we Wrocławiu, Akademii Teatru Alternatywnego, terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca.

Jako Teatroteka Szkolna chcemy Wam towarzyszyć w powrocie do szkolnych ławek i zachęcić do sięgania po nasze konspekty zajęć. 

25.05.2021

Za kilka dni uczniowie i nauczyciele wrócą do nauki stacjonarnej. Jedni i drudzy przyjdą z bardzo różnym bagażem doświadczeń i całym wachlarzem emocji. Na czym skupić się podczas pierwszych spotkań? Jak wspierać uczniów w powrocie do szkoły? 

10.05.2021

Zapraszamy na kolejne onlinowe warsztaty związane z budowaniem relacji z uczniami na zajęciach online.

12.04.2021

Teatroteka Szkolna zaprasza nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych IV-VIII i w szkłoach ponadpostawowych na warsztaty Teatr na ekranie – jak pracować z uczniami wokół spektaklu oglądanego online?

Warsztaty adresowane są do nauczycieli, którzy chcą wykorzystywać...

02.03.2021

Chcemy Wam przedstawić „Migane Bajko-dźwięki"  – projekt zrealizowany przez Fundację Ogrody Muzyczne w odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury. Fundacja opracowuje filmy, dzięki którym odbiorcy mogą się spotkać z kulturą różnych regionów świata – ich...

28.01.2021