Aktualności

21.05.2021

Warsztat online dla nauczycieli: O działaniach z lalką i przedmiotem

Teatr lalek w pracy z uczniami 10+? Tak! Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać przedmioty dostępne w szkole i inspirować się nimi do teatralnych działań.

 

Jakie relacje możemy tworzyć z przedmiotem i przestrzenią? Co może wyrazić obiekt? Jak działać formą? Będziemy szukać sposobów na ożywienie materii i zastanawiać nad tym, jakie symboliczne znaczenia niesie ze sobą przedmiot. Podczas warsztatów podejmiemy się takie zagadnienia jak: forma, animacja przedmiotu, obiekt, relacje człowiek-przedmiot i przedmiot-przedmiot, perspektywa. W podsumowaniu przyjrzymy się temu, jak praca z przedmiotem może odmienić lekcje.
Zapraszamy do udziału polonistów pracujących z uczniami w wieku 10+, nauczycieli przedmiotów humanistycznych i artystycznych oraz prowadzących koła lub zajęcia teatralne z uczniami w wieku 10+.
Data: 26.05.2021
Godzina: 16.00-19.00
Zapisy:
Wymagana jest rejestracja na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy https://tiny.pl/rbcdx
Zapisane osoby dostaną drogą mailową link do udziału w spotkaniu na godzinę przed jego rozpoczęciem.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Prowadzące:
Justyna Droń – pedagożka teatru, animatorka kultury. Autorka warsztatów dla dzieci, zajęć twórczych, programów edukacyjnych do wystaw sztuki współczesnej, warsztatów graficznych, akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej, wystaw i oprowadzań po wystawach. Pomysłodawczyni i autorka publikacji dla dzieci oraz przewodników po wystawach sztuki współczesnej. Koordynatorka programu edukacyjnego w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.
Monika Tomczyk – pedagożka teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku. Ponadto reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego. W tworzonych projektach i spektaklach stawia na budowanie relacji z przyszłym widzem, włączając go poprzez warsztatowe podejście do budowania tkanki przedstawienia. Tworzy przestrzenie do twórczych działań i rozwoju. Jest absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w A ST we Wrocławiu, Akademii Teatru Alternatywnego, terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca.
Od dziesięciu lat za sprawą programu TEATR POLSKA kilkanaście teatrów wyrusza w objazd po Polsce z jednym ze swoich spektakli. Sprawdźcie, czy w pobliskim domu kultury pojawi się któreś z nich!
 

15.09.2021

Szukacie inspiracji do poprowadzenia zajęć na początku roku szkolnego? Przypominamy konspekty, które pomogą Wam w poprowadzeniu pierwszych spotkań z uczniami!

12.08.2021

Uczestniczki pierwszej edycji programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej łączą siły i budują sieć pomysłów na wspólne działania! "Wędrujący obiekt" to projekt realizowany podczas letnich miesięcy w kilku teatrach w całej Polsce.

03.08.2021

Odpowiadasz za działania edukacyjne w teatrze? Chcesz poznać innych pedagogów teatru, wymieniać się doświadczeniami, rozwinąć się, zyskać inspiracji i wsparcie? Zapraszamy Cię do Partnerów Teatroteki Szkolnej!

W sezonie 2021/2022 uruchamiamy nową edycję programu dla pedagogów teatru...

22.07.2021

Jako Teatroteka Szkolna chcemy Wam towarzyszyć w powrocie do szkolnych ławek i zachęcić do sięgania po nasze konspekty zajęć. 

25.05.2021