• O nas ikona
 • 21.05.2021

  Warsztat online dla nauczycieli: O działaniach z lalką i przedmiotem

  Teatr lalek w pracy z uczniami 10+? Tak! Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać przedmioty dostępne w szkole i inspirować się nimi do teatralnych działań.

  miniatura artykułu

   

  Jakie relacje możemy tworzyć z przedmiotem i przestrzenią? Co może wyrazić obiekt? Jak działać formą? Będziemy szukać sposobów na ożywienie materii i zastanawiać nad tym, jakie symboliczne znaczenia niesie ze sobą przedmiot. Podczas warsztatów podejmiemy się takie zagadnienia jak: forma, animacja przedmiotu, obiekt, relacje człowiek-przedmiot i przedmiot-przedmiot, perspektywa. W podsumowaniu przyjrzymy się temu, jak praca z przedmiotem może odmienić lekcje.
  Zapraszamy do udziału polonistów pracujących z uczniami w wieku 10+, nauczycieli przedmiotów humanistycznych i artystycznych oraz prowadzących koła lub zajęcia teatralne z uczniami w wieku 10+.
  Data: 26.05.2021
  Godzina: 16.00-19.00
  Zapisy:
  Wymagana jest rejestracja na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy https://tiny.pl/rbcdx
  Zapisane osoby dostaną drogą mailową link do udziału w spotkaniu na godzinę przed jego rozpoczęciem.
  Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  Prowadzące:
  Justyna Droń – pedagożka teatru, animatorka kultury. Autorka warsztatów dla dzieci, zajęć twórczych, programów edukacyjnych do wystaw sztuki współczesnej, warsztatów graficznych, akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej, wystaw i oprowadzań po wystawach. Pomysłodawczyni i autorka publikacji dla dzieci oraz przewodników po wystawach sztuki współczesnej. Koordynatorka programu edukacyjnego w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie.
  Monika Tomczyk – pedagożka teatru w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku. Ponadto reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego. W tworzonych projektach i spektaklach stawia na budowanie relacji z przyszłym widzem, włączając go poprzez warsztatowe podejście do budowania tkanki przedstawienia. Tworzy przestrzenie do twórczych działań i rozwoju. Jest absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w A ST we Wrocławiu, Akademii Teatru Alternatywnego, terapeutką SI, instruktorką Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała i Eksperymentalnego Teatru Tańca.

  Zobacz też

  diamond icon
  diamond icon