Aktualności

12.04.2021

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI - Bądź reżyserem swoich lekcji online!

Zapraszamy na kolejne onlinowe warsztaty związane z budowaniem relacji z uczniami na zajęciach online.

W czasie pandemii „bycie online” stało się koniecznym elementem procesu kształcenia. Relacje pomiędzy nauczycielem a uczniami przeniosły się do sieci. Jak to wpłynęło na ich charakter? Jak – mając już za sobą roczne doświadczenie pracy online – możemy kształtować te relacje w wirtualnym świecie? Podczas warsztatu „Bądź reżyserem swoich lekcji online” postawimy sobie te pytania i poszukamy na nie odpowiedzi.

Skorzystamy z metafory reżysera – osoby, która w teatrze kieruje procesem twórczym, a na lekcji nadaje kierunek procesowi edukacji. Spotkanie w ramach Teatroteki Szkolnej stanie się okazją do wypróbowania narzędzi pedagogiczno-teatralnych i poszukania dla nich zastosowań w „onlajnowej” codzienności szkolnej.
 
Warsztat skierowany jest do nauczycieli przedmiotów humanistycznych i artystycznych oraz wychowawców klas w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
 
Spotkanie odbędzie się w 19 kwietnia w godz. 16:00-19:00 na platformie Zoom. Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisane osoby otrzymają mailowo potwierdzenie udziału. Zapisy trwają do dnia 16 kwietnia włącznie.
Aby wziąć udział w warsztacie, należy zarejestrować się poprzez formularz:
https://tiny.pl/r2sx2
 
Prowadzący:
Daniel Stachuła – animator i menedżer kultury, teatrolog i polonista, koordynator projektów z zakresu edukacji kulturowej; współtwórca Stowarzyszenia Młodych Animatorów Kultury (SMAK), które realizuje projekty społeczno-artystyczne, m.in. cykliczny OFF Opera oraz prowadzi w Poznaniu przestrzeń społecznego centrum kultury Fyrtel Główna. Zaangażowany w działania pedagogiczno-teatralne – współpracował z wieloma teatrami i instytucjami kultury. Lubi operę.
 
Anna Zalewska-Uberman – pedagożka teatru, autorka konspektów zajęć z wykorzystaniem metod teatralnych, teatrolożka i tutorka. Pracuje w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, gdzie od dwunastu lat tworzy i koordynuje działania artystyczno-edukacyjne w ramach autorskiego projektu “Palec Gombrowicza czyli Dotknięci Teatrem”. Członkini Komisji Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu o Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym w Warszawie i Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.

Za kilka dni uczniowie i nauczyciele wrócą do nauki stacjonarnej. Jedni i drudzy przyjdą z bardzo różnym bagażem doświadczeń i całym wachlarzem emocji. Na czym skupić się podczas pierwszych spotkań? Jak wspierać uczniów w powrocie do szkoły? 

10.05.2021

Teatroteka Szkolna zaprasza nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych IV-VIII i w szkłoach ponadpostawowych na warsztaty Teatr na ekranie – jak pracować z uczniami wokół spektaklu oglądanego online?

Warsztaty adresowane są do nauczycieli, którzy chcą wykorzystywać...

02.03.2021

Chcemy Wam przedstawić „Migane Bajko-dźwięki"  – projekt zrealizowany przez Fundację Ogrody Muzyczne w odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury. Fundacja opracowuje filmy, dzięki którym odbiorcy mogą się spotkać z kulturą różnych regionów świata – ich...

28.01.2021

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020