Aktualności

25.09.2020

Nabór do programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej – edycja skierowana do domów kultury

Partnerzy Teatroteki Szkolnej to program adresowany do pracowników domów kultury, którzy prowadzą dziecięce lub młodzieżowe grupy teatralne. Zapraszamy do rocznego cyklu spotkań w grupie instruktorów teatralnych zainteresowanych wymianą doświadczeń i refleksji związanych z teatrem amatorskim.

Zapraszamy do udziału w programie osoby, które:

- pracują w domach kultury jako instruktorzy;
- chcą rozwijać się jako prowadzący dziecięce lub młodzieżowe grupy teatralne;
- są zainteresowane dzieleniem się swoimi metodami z innymi praktykami teatru amatorskiego;
- chcą poznać sposób i filozofię pracy innych instruktorów teatralnych;
- są nastawione na samorozwój, refleksję, krytyczne myślenie oraz wymianę perspektyw z innymi praktykami;
- chcą pracować w myśl idei pedagogiki teatru.

 

Jak wygląda udział w programie?

W sezonie 2020/2021 zapraszamy uczestników na cztery spotkania. Pierwszy zjazd będzie przeznaczony na poznanie się członków grupy i wprowadzenie w założenia programu. Główną częścią będzie wyłonienie istotnych dla uczestników tematów do dalszej pracy (związanych z pracą w nurcie teatru amatorskiego). Wokół tych zagadnień zorganizujemy kolejne spotkania.

Roczny cykl ma pomóc uczestnikom w określeniu ich indywidualnych celów związanych z prowadzeniem amatorskich grup teatralnych (z uwzględnieniem potrzeb odbiorców i możliwości instytucji) oraz rozpoznać własny potencjał. Chcemy, aby spotkania grupy były dla pedagogów teatru okazją do samoobserwacji i rozwijania siebie jako osoby mającej wpływ na kształt edukacji teatralnej w Polsce.

Spotkania poprowadzą Maria Babicka i Justyna Czarnota. Warsztaty posłużą wymianie refleksji i doświadczeń między członkami grupy. Aby stworzyć do tego przestrzeń, prowadzące będą korzystać z pedagogiki teatru oraz innych metod pracy nad rozwojem grupy / pracy z grupą. 

W kolejnym sezonie – 2021/2022 uczestnicy będą mogli kontynuować udział w  programie w dwóch modułach:

- indywidualnym procesie tutoringowym skupionym na realizacji wybranego przez uczestnika celu;

- tworzenie materiałów na portal Teatroteka Szkolna.

 

Udział w programie jest bezpłatny. Podczas każdego ze zjazdów zapraszamy uczestników na spektakle z bieżącego repertuaru teatrów. Instytut zapewnia również noclegi podczas zjazdów, natomiast nie gwarantuje posiłków ani zwrotów kosztów podróży. Planowane miejsce spotkań to Warszawa. Zastrzegamy sobie możliwość realizacji spotkań na platformie Zoom w związku z pandemią koronawirusa COVID-19.
Prosimy o przemyślane zgłoszenia i zarezerwowanie terminów z wyprzedzeniem, gdyż największy sens ma udział we wszystkich zjazdach. Ponadto, informujemy, że uczestnictwo w pierwszym zjeździe jest warunkiem koniecznym udziału w całym programie.

 

Terminy zjazdów: 

15-16 listopada 2020 r.

17-18 stycznia 2021 r.

21-22 marca 2021 r.

14 czerwca 2021 r.

 

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową do dnia 11 października 2020 roku.

Link do ankiety:

https://forms.gle/gn81Fh2SQKcjdFB1A

Liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani na podstawie treści zgłoszeń, które będą przeanalizowane pod kątem zgodności z założeniami programu. Lista osób zakwalifikowanych do programu zostanie opublikowana do dnia 16 października 2020 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają szczegółowe informacje mailowo.

 

Więcej informacji o programie: https://teatrotekaszkolna.pl/partnerzy/oprogramie

Pytania dotyczące rekrutacji i programu prosimy kierować do Justyny Czarnoty: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl 

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty...

25.10.2021

W październiku w Teatrotece Szkolnej zajmujemy się tematem tworzenia teatru w szkole. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

15.10.2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w październiku! Poznajcie nasze plany na cały rok szkolny 2021/22

13.10.2021

Zapraszamy na "Akademię poza schematem", czyli kolejne webinarium Teatroteki Szkolnej z cyklu "Nowe miejsce teatru w szkole". Tym razem przyjrzymy się zjawisku akademii szkolnych i zastanowimy się, czego potrzeba, żeby wyjść poza schemat w tworzeniu okolicznościowych wydarzeń o charakterze teatralnym w szkole.

12.10.2021

Przypominamy konspekty zajęć, po które możecie sięgnąć, realizując tematy związane ze starożytnoścą. 

21.09.2021