Drodzy Nauczyciele,
Zapraszamy na spotkania w „Pracowni Wolnej Myśli” osoby uczące w szkołach średnich – szczególnie: polonistów, historyków, wychowawców klas, nauczycieli wiedzy o społeczeństwie, etyki oraz religii.
Jak działa Pracownia Wolnej Myśli?
Ideą „Pracowni” jest dostarczenie różnorodnych narzędzi do pracy z młodzieżą oraz stworzenie okazji do wymiany myśli wokół obejrzanych przedstawień. Każdy z Was, zgłaszając się do udziału w programie, decyduje się na:
Dodatkowo po każdym spektaklu proponujemy moderowane spotkania z twórcami.
Materiały ze wszystkich warsztatów w formie konspektów zajęć będą dostępne on-line przez cały czas trwania projektu.
Kto tworzy cykl?
Do realizacji warsztatów zaprosiliśmy zespół ekspertów o szerokich kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu. Ich wiedza oraz różnorodność obszarów zainteresowań stwarza możliwość pracy nad różnymi aspektami spektakli: od treści przez formę po kontekst (społeczny, polityczny, kulturowy czy antropologiczny). Nad przebiegiem projektu czuwają doświadczone pedagożki teatru i edukatorki: Katarzyna Piwońska z Instytutu Teatralnego oraz Dorota Kowalkowska z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.
Kiedy realizowany jest program?
Okres realizacji „Pracowni Wolnej Myśli” to październik i listopad 2019. Spektakle będą odbywały się wieczorami a warsztaty w tygodniu w godzinach popołudniowych lub sobotnie przedpołudnie. Terminy spektakli: „Fantazja Polska” – 5 października, „Antygona” – 23 października, „Dwór nad Narwią” – 12 listopada. Terminy warsztatów zostaną ustalone na podstawie preferencji uczestników.
Jak zgłosić swój udział?
Aby wziąć udział w programie, należy do 25 września wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie
www.teatrateneum.pl/pracowaniawolnejmysli
O przyjęciu do „Pracowni...” decyduje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty za cały cykl (60 zł). Szczegółowych informacji o programie udziela koordynatorka projektu, Małgorzata Mostek (mail: pwm@teatrateneum.pl, tel. 608716174).
Jakie są koszty udziału w „Pracowni Wolnej Myśli”?
Udział w zajęciach i spotkaniach jest bezpłatny, uczestnictwo w spektaklach wiąże się z opłatą 20 zł za każde przedstawienie, łącznie 60 zł. Osoby, które ukończą cały cykl, otrzymają zaświadczenia o udziale w programie.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury