Aktualności

23.10.2015

Teatroteka Szkolna w Bytomiu

Bytomskie Centrum Kultury

Teatroteka Szkolna rusza do kolejnych miast! 23 października spotkamy się w Bytomskim Centrum Kultury. W planach Toruń, Opole, Zielona Góra... Szczegóły wkrótce.

W Bytomiu bierzemy udział w projekcie Akcja Edukacja. To cykl spotkań i warsztatów dla nauczycieli zainteresowanych włączaniem edukacji kulturalnej z zakresu teatru do zajęć lekcyjnych oraz prowadzących grupy/zajęcia teatralne. Podczas kolejnych spotkań artyści i instruktorzy specjalizujący się w działaniach z obszaru edukacji artystycznej będą dzielić się swoimi doświadczeniami oraz prezentować możliwości wykorzystania działań artystycznych w procesie edukacji. Celem zajęć jest stworzenie możliwości rozwoju osobom, które pracują z  młodzieżą i chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe, zdobywać nowe narzędzia do rozwijania  kreatywności dzieci i młodzieży.

Cykl rozpocznie się prezentacją portalu Teatroteka Szkolna i towarzyszącymi jej warsztatami z elementami pedagogiki teatru, które poprowadzą Karolina Pluta i Magdalena Szpak.

Więcek o Akcji:

http://www.becek.pl/program/category,2/page,1/event,234,akcja_edukacja__cykl_interdyscylinarnych_warsztatow_dla_nauczycieli

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

16.10.2020