Aktualności

10.02.2017

Teatroteka na Inspiracjach wczesnoszkolnych!

W weekend 11-12 lutego Teatrotekę Szkolną można spotkać na konferencji "Inspiracje wczesnoszkolne" w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

W najbliższy weekend 11-12 lutego jesteśmy na konferencji Inspir@cje wczesnoszkolne w Bibliotece Narodowej w Warszawie, organizowanej przez portal Edunews.pl, Fundację Think! oraz Think Global. Przed nami inspirujące wystąpienia, debata o jakości edukacji wczesnoszkolnej i targi instytucji edukacyjnych, na których Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ma swoje stoisko. Prezentujemy portal Teatroteka Szkolna oraz zapraszamy na spektakl Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana w reż. Justyny Sobczyk.  

Na naszym stoisku będzie można zapoznać się z naszą stroną i odebrać materiały – broszury z zabawami i ćwiczeniami teatralnymi dla edukatorów, które powstały przy okazji realizacji projektów edukacyjnych w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Zabawy są  inspirowane twórczością Jana Dormana (Gra w teatr z Dormanem), postacią Pippi Pończoszanki (Wakacje z Pippi) i przestrzenią cyrku (Wakacje z cyrkiem).

Zapraszamy na spotkanie z nami i jednocześnie cieszymy się z udziału w konferencji, bo zapowiada się bardzo insprująco!

Więcej o programie konferencji: http://www.edunews.pl/wydarzenia/3659-inspiracje-wczesnoszkolne-2017

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

16.10.2020