03.04.2024

Warsztat w centrum. Spotkanie Checkpoint. Partnerki i Partnerzy Teatroteki Szkolnej 12-14.05.2024 w Łodzi

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Checkpoint. Partnerki i Partnerzy Teatroteki Szkolnej pod hasłem: Warsztat w centrum - o warsztatach do spektakli, które odbędzie się w Łodzi w dn. 12-14 maja 2024 r. Zapraszamy pedagożki i pedagogów teatru zatrudnionych w teatrach instytucjonalnych, którzy w codziennnej praktyce zajmują się projektowaniem i prowadzeniem warsztatów do spektakli. Współorganizatorami tej edycji są Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla oraz Teatr Muzyczny w Łodzi. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 kwietnia, decyduje kolejność.

miniatura artykułu

Spotkanie wokół warsztatu do spektaklu formatu, z którym mierzy się każda pedagożka i każdy pedagog teatru zatrudnieni w instytucji. Często w pojedynkę staje przed pytaniami:

Od czego zacząć? Warsztat przed czy warsztat po? Jak nie wpaść w rutynę? I jak zadbać o osobę prowadzącą, czyli o siebie? Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi podczas spotkania absolwentki i absolwentów programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej oraz pedagożki i pedagogów pracujących w teatrach instytucjonalnych. 

 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 8 kwietnia 2024 r. Maksymalna liczba uczestników spotkania to 25 osób. Maksymalna liczba uczestników superwizji to 10 osób. Instytut Teatralny zapewnia nocleg ze śniadaniem w dn. 12-14 maja oraz wyżywienie w czasie trwania spotkania.

Więcej informacji: mszpak@instytut-teatralny.pl, tel.509 977 394

PROGRAM:

12 maja, niedziela: Dzień w Arlekinie
12.00    Spektakl “Wielka zagadka Misia Uszatka”
14.00-15.00    Przerwa obiadowa
15.00-19.00    SESJA 1 Warsztat w centrum – o warsztatach do spektaklu

13 maja, poniedziałek: Dzień w Muzycznym
10.00-12.00    Próba “Drakuli” i spacer po Teatrze Muzycznym
13.00-14.00    Przerwa obiadowa
14.00-17.00    SESJA 2 Warsztat w centrum – o warsztatach do spektaklu


dodatkowy dzień (dla chętnych na superwizję): 14 maja, wtorek:
10.00-16.00    Superwizja warsztatów dla chętnych (z przerwą)

Prowadzenie:
Warsztaty, moduł superwizyjny: Justyna Czarnota, Magdalena Szpak 

Organizatorzy:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi
Teatr Muzyczny w Łodzi

Checkpoint.Partnerki i Partnerzy Teatroteki Szkolnej to projekt sieciujący pedagogów teatru, absolwentów programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej oraz wszystkich pedagogów teatru w teatrach instytucjonalnych. Pierwszy Checkpoint odbył się w październiku 2022 r. w Instytucie Teatralnym w Warszawie i był poświęcony działaniom pedagogiczno-teatralnym włączającym mniejszość ukraińską w Polsce. Rok później spotkaliśmy się w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku wokół tematu dobrostanu pedagożek i pedagogów teatru. 

 

Zobacz też