• O nas ikona
 • 19.10.2022

  Lektury szkolne z teatralnym wsparciem - Webinarium Teatroteki Szkolnej

  21 października zapraszamy na kolejne Webinarium Teatroteki Szkolnej. Tym razem pod hasłem "Lektury szkolne z teatralnym wsparciem". 

  miniatura artykułu
  Podczas webinarium podpowiemy, jak wykorzystać scenariusze Teatroteki Szkolnej do pracy z lekturami na lekcjach języka polskiego. Co zrobić, aby zainteresować uczniów tekstami dawnymi i pomóc odczytać literaturę współczesną? Jak urozmaicić lekcje z prozy, poezji i dramatu zapisanych w wymaganiach maturalnych i podstawie programowej? Jak skorzystać z pomysłów zawartych w scenariuszach na portalu, które nie opierają się na jednej konkretnej lekturze?
  Wszystko po to, aby poprzez emocje i przeżycia nasi uczniowie polubili dzieła, z którymi spotykają się na lekcjach i potrafili o nich pisać i mówić, nie tylko podczas egzaminów.
   
  Prowadząca:
  Katarzyna Kanowska – polonistka i pedagożka teatru. Absolwentka studiów podyplomowych Pedagogika Teatru realizowanych we współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Teatralnego). Członkini Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, w którym prowadzi warsztaty teatralne. Członkini Rady Programowej Fundacji „Zawsze warto”, w której od lat prowadzi projekty edukacyjne, m.in. Herbaciarnię Naukową. Liderka Teatroteki Szkolnej, nauczycielka w szkole muzycznej, koordynatorka programów i projektów edukacyjnych. Współautorka podręcznika przygotowującego do matury z języka polskiego.
   
  Spotykamy się 21.10.2022 o godz. 18.00-19.30 na profilu Teatroteki Szkolnej na Facebooku.

  Zobacz też

  diamond icon
  diamond icon