26.08.2022

Planując rok szkolny, nie zapomnij o teatrze!

Startujemy z webinariami Teatroteki Szkolnej. Na początek chcemy przypomnieć: planując rok szkolny, nie zapomnij o teatrze!

miniatura artykułu

30.08 o godz. 18.00 na naszym profilu FB startuje pierwsze w tym roku Webinarium Teatroteki Szkolnej pod hasłem: "Planując rok szkolny, nie zapomnij o teatrze!"

Zapraszamy do udziału nauczycielki i nauczycieli, które/którzy chcą z nami usiąść nad planowaniem nadchodzącego roku szkolnego. Podpowiemy, w jaki sposób włączyć działania teatralne do naszych planów dydaktycznych i wychowawczych. Podamy wskazówki, gdzie i jak umieścić je w dokumentach szkolnych. Zastanowimy się, jak uzasadnić potrzebę edukacji teatralnej wobec dyrekcji, rodziców i samych uczniów. Porozmawiamy o tym, jak wykorzystać potencjał działań teatralnych, aby nasza praca z uczniami była skuteczna i przyjemna dla nas i przede wszystkim dla nich.

Prowadząca:
Katarzyna Kanowska – polonistka i pedagożka teatru. Absolwentka studiów podyplomowych Pedagogika Teatru realizowanych we współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Teatralnego). Członkini Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, w którym prowadzi warsztaty teatralne. Członkini Rady Programowej Fundacji "Zawsze warto”, w której od lat prowadzi projekty edukacyjne, m.in. Herbaciarnię Naukową. Liderka Teatroteki Szkolnej, nauczycielka w szkole muzycznej, koordynatorka programów i projektów edukacyjnych. Współautorka podręcznika przygotowującego do matury z języka polskiego.

Zobacz też