• O nas ikona
 • 22.03.2022

  Trzeci Zjazd Partnerów Teatroteki Szkolnej

  Na trzecim zjeździe w ramach programu spotkaliśmy się w grupie pedagogów teatru pracujących w dziewięciu teatrach instytucjonalnych w różnych miastach Polski. Uczestnicy przyglądali się swojej pracy, koncentrując się na wybranym przez siebie celu i wymieniali się doświadczeniami zebranymi w obszarze edukacji w instytucji teatralnej.

  miniatura artykułu

  To już trzecie spotkanie z cyklu zjazdów uczestników programu, czyli pedagogów teatru programujących i realizujących działania edukacyjne w teatrach w całej Polsce.

  Są z nami: Daniel Arbaczewski z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Magdalena Bogusławska z Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, Katarzyna Gawkowska-Marciniak z Teatru Ochoty w Warszawie, Adam Gibki z Miejskiego Teatru "Miniatura" w Gdańsku, Marta Gosecka z Teatru Współczesnego w Szczecinie, Justyna Rogowska z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi, Anna Rochowska z TR Warszawa, Barbara Święcicka z Teatru im. Jaracza w Olsztynie i Anna Zalewska-Uberman z Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni.

  Spotkanie poświęciliśmy refleksji na temat własnej pracy i przyglądaniu się swoim celom zawodowym i ich realizacji, również w kontekście mocno zmienionej sytuacji politycznej, związanej z wojną w Ukrainie.  Zastanawialiśmy się też, skąd czerpać energię do pracy i jak zadbać o siebie, żeby móc lepiej pracować z innymi. 

  Zobacz też

  diamond icon
  diamond icon