Aktualności

17.05.2016

Maj z Teatroteką Szkolną – Suwałki i Katowice

Odwiedzamy Suwałki ! Prezentacje Teatroteki Szkolnej oraz warsztaty z wykorzystania narzędzi pedagogiczno-teatralnych w pracy szkolnej i w teatralnych zajęciach z dziećmi i młodzieżą dojeżdżają do Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Teatroteka jedzie do Suwałk! W Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach 17 maja o godz. 15.00 prezentację i warsztaty dla nauyczycieli poprowadzi Karolina Pluta.

Szczegóły poniżej:

Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej? - prezentacja portalu Teatroteka Szkolna i warsztaty narzędziowe

W jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych? Przyjrzymy się narzędziom umieszczonym na portalu „Teatroteka Szkolna” w praktycznym działaniu teatralnym, szukając najlepszych dla siebie metod pracy z uczniami.

Prowadzenie: Karolina Pluta – animatorka kultury. Od 2008 roku związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych “ę”, w którym koordynowała prace sieci Latający Animatorzy Kultury i Latający Socjologowie. Studiowała polonistykę i stosowane nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi – prowadzi szkolenia, konsultacje społeczne i warsztaty dla młodych ludzi, pracowników instytucji kultury i seniorów. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP i kurs artcoachingu. Współpracowała z British Council przy projekcie Creative Cities. Współpracuje z Instytutem Teatralnym przy projekcie Teatranki oraz przy projekcie „Teatroteka Szkolna”.

17 maja godz. 15.00 | Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, ul. Mikołaja Reja 67

info: krystyna.harasimowicz@cen.suwalki.com

 

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

16.10.2020