Aktualności

03.12.2021

Czytanie przez działanie - o korzystaniu z pedagogiki teatru przy omawianiu lektur

Zapraszamy na webinarium „Czytanie przez działanie - o korzystaniu z pedagogiki teatru przy omawianiu lektur". Już w środę 8 grudnia o godz. 18 na naszym Facebooku. 

„Czytanie przez działanie" to webinarium, podczas którego podzielimy się doświadczeniem omawiania lektur szkolnych metodami pedagogiki teatru.

Jak sprawić, aby nawet nudne teksty wywoływały przyjemne skojarzenia?

Jak poradzić sobie z zapamiętaniem tak dużej liczby lektur?

Spróbujemy przyjrzeć się tematowi z dwóch perspektyw – nauczycielskiej i uczniowskiej.

Szczegóły: link do wydarzenia na profilu FB Teatroteki Szkolnej

Prowadząca:
Katarzyna Kanowska – polonistka i pedagożka teatru. Absolwentka studiów podyplomowych Pedagogika Teatru realizowanych we współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Teatralnego). Członkini Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, w którym prowadzi warsztaty teatralne. Członkini Rady Programowej Fundacji „Zawsze warto”, w której od lat prowadzi projekty edukacyjne, m.in. Herbaciarnię Naukową. Liderka Teatroteki Szkolnej, nauczycielka w szkole muzycznej, koordynatorka programów i projektów edukacyjnych.

Gościnie:

Natalia Barbara Firek - z wykształcenia muzyk, aktorka i wokalistka, dodatkowo pasjonuje się kulturą hiszpańską oraz edukacją przedszkolaków i młodzieży wczesnoszkolnej. 

Jadwiga Hernas - absolwentka Wydziału Rytmiki w POSM II st. w Krakowie. Obecnie kończy pracę magisterską na Wydziale Intermediów na krakowskim ASP oraz studiuje Psychologię na Akademii Ignatianum. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym, animacją i ogólnie pojętą pracą artystyczną, którą stara się łączyć ze swoim doświadczeniem psychologicznym.
 
Joanna Sadłowska - polonistka, anglistka, animatorka kultury. Od 2015 roku Liderka Teatroteki Szkolnej. Czas dzieli pomiędzy nauczanie młodzieży w VII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, a pracę jako aktorka w szczecińskim Teatrze „Nie Ma". Jest współautorką instagramowego profilu o książkach „Drukowane bezświaty", a także skrzypaczką w kwartecie smyczkowym "Kontrast"

 

Zapraszamy do spotkań i działań online w nauczycielskim gronie! Poznajcie tematy i opisy najbliższych warsztatów w Pokoju Nauczycielskim Teatroteki Szkolnej.

12.01.2022

Umknęło Ci któreś ze spotkań webinarowych? Wszystkie dotychczasowe rozmowy znajdziesz tu!

11.01.2022

Porozmawiajmy o integracji w szkole - w klasie, w społeczności szkolnej, jaką tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice. Webinarium Teatroteki Szkolnej Integracja - etap czy sposób pracy?  już w środę 12.01.2022 na Fan Page'u Teatroteki Szkolnej...

10.01.2022

W grudniu w Teatrotece Szkolnej tematem miesiąca będzie po raz pierwszy komiks. Przy tej okazji zachęcamy do sięgnięcia po inne scenariusze wykorzystujące działania wizualne na lekcji.

06.12.2021

Zapraszamy na Inne przestrzenie na teatr w szkole, kolejne webinarium z cyklu Nowe miejsce teatru w szkole. Będziemy się zastanawiać, jakie przestrzenie w rzeczywistości szkolnej są możliwe do zagospodarowania przez teatr. 

19.11.2021