Aktualności

19.11.2021

Inne przestrzenie na teatr w szkole

Zapraszamy na Inne przestrzenie na teatr w szkole, kolejne webinarium z cyklu Nowe miejsce teatru w szkole. Będziemy się zastanawiać, jakie przestrzenie w rzeczywistości szkolnej są możliwe do zagospodarowania przez teatr. 

Co można zrobić z teatrem w szkole? Jakie funkcje może spełniać? Do czego może się przydać? W jakich miejscach się pojawia? Jakie nowe przestrzenie dla teatru w szkole widzą nauczyciele? Zapraszamy do wysłuchania i komentowania rozmowy Inne przestrzenie na teatr w szkole na profilu FB Teatroteki Szkolnej już w najbliższą środę, 24 listopada o godz. 18.00.

Link do wydarzenia na Facebooku: Webinarium Inne przestrzenie teatru w szkole

 

Prowadząca:

Agnieszka Zientarska - nauczycielka dyplomowana, edukatorka, trenerka. Absolwentka filozofii oraz filologii polskiej ze specjalnością filmoznawczo-teatrologiczną na Uniwersytecie Opolskim. Stypendystka Uniwersytetu w Poczdamie i National Kaohsiung Normal University na Tajwanie. Uczy języka polskiego, etyki, edukacji filozoficznej, edukacji teatralnej i edukacji filmowej w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu. Autorka publikacji edukacyjnych dotyczących edukacji teatralnej w szkole a także młodzieżowych projektów międzynarodowych. W Radiu Opole prowadzi audycje o kulturze i literaturze. 

 

Goście: 

Xymena Borowiak – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Wł. Reymonta w Wiśle. Pomysłodawczyni Dni Języka Ojczystego w ZSGH, podczas których inspiruje uczniów do wykonywania projektów poszerzających ich granice humanistyczne (literatura współczesna, poezja konkretna, hipertekst, liberatura, performance, happening, instalacje, teatr). Spektakle szkolne, które od lat współtworzy z nauczycielami i młodzieżą, to sztuki będące domeną refleksji nad światem i jednocześnie pretekstem do ujawnienia ekspresji aktorskiej uczniów. Szuka nowych przestrzeni teatralnych w szkole.

 

Wojciech Machoń- pedagog w Szkole Podstawowej TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu. Absolwent Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Opolskim, Szkoły Dramy Stosowanej i Studium Terapii przez Sztukę. Jest także instruktorem teatralnym, reżyserem, aktorem i wokalistą. Pracuje z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym. W szkole realizuje działania teatralne angażujące zarówno nauczycieli jak i uczniów.

 

 

 

Zapraszamy do spotkań i działań online w nauczycielskim gronie! Poznajcie tematy i opisy najbliższych warsztatów w Pokoju Nauczycielskim Teatroteki Szkolnej.

12.01.2022

Umknęło Ci któreś ze spotkań webinarowych? Wszystkie dotychczasowe rozmowy znajdziesz tu!

11.01.2022

Porozmawiajmy o integracji w szkole - w klasie, w społeczności szkolnej, jaką tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice. Webinarium Teatroteki Szkolnej Integracja - etap czy sposób pracy?  już w środę 12.01.2022 na Fan Page'u Teatroteki Szkolnej...

10.01.2022

W grudniu w Teatrotece Szkolnej tematem miesiąca będzie po raz pierwszy komiks. Przy tej okazji zachęcamy do sięgnięcia po inne scenariusze wykorzystujące działania wizualne na lekcji.

06.12.2021

Zapraszamy na webinarium „Czytanie przez działanie - o korzystaniu z pedagogiki teatru przy omawianiu lektur". Już w środę 8 grudnia o godz. 18 na naszym Facebooku. 

03.12.2021