Aktualności

05.11.2021

Andrzejkowe warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli

Zapraszamy na kolejne spotkanie na warsztatach z cyklu Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej.

"WYWRÓŻ SOBIE PRZYSZŁOŚĆ!"

Warsztat pedagogiczno-teatralny z cyklu Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej

16.11.2021, wtorek

godz. 18:00-20:00

online: ZOOM

prowadzące: Justyna Czarnota, Justyna Sobczyk

 

Andrzejki organizowane w szkołach to często wspaniała zabawa dla dzieci, ale jednocześnie obowiązek dla osób uczących, które takie wieczór organizują. W tym roku przy okazji tego święta to Teatroteka Szkolna zaprasza nauczycielki i nauczycieli na wieczór wróżb! Podczas warsztatów potraktujemy je z przymrużeniem oka – na przykład z kształtu powstałego podczas lania wosku spróbujemy wyczytać przyszłość… polskiej szkoły. Będzie też miejsce na poważne spojrzenie przez uczestniczki i uczestników na swoje plany i przyjrzenie się drodze ich realizacji.
Prowadzące: Justyna Czarnota i Justyna Sobczyk
Warsztat został przygotowany z myślą o nauczycielkach i nauczycielach. Odbędzie się na platformie Zoom. W dniu warsztatu po zamknięciu zapisów otrzymają Państwo link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 12:00 we wtorek 16 listopada. Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztacie prosimy o wypełnienie formularza: https://tiny.pl/9chvr
***
Warsztat odbywa się w ramach cyklu Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej:
„Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej” to adresowany do nauczycielek i nauczycieli cykl warsztatów, które odbywają się online raz w miesiącu. Celem cyklu jest przyglądanie się swojej codziennej pracy w szkole w gronie osób o podobnym doświadczeniu. Każde spotkanie pozwoli uczestniczkom i uczestnikom rozmawiać w swobodnej atmosferze i twórczo działać. Temat każdego warsztatu nawiązuje do jednego ze świąt obchodzonych w danym miesiącu, między innymi: Dnia Nauczyciela, Mikołajek, Walentynek.
Warsztaty prowadzą pedagożki teatru pracujące w Dziale Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego: Maria Babicka, Justyna Czarnota, Katarzyna Kotarska, Katarzyna Piwońska, Justyna Sobczyk, Magdalena Szpak.
Terminy i tytuły kolejnych warsztatów w roku szkolnym 2021/2022:
13.12.2021 | „Zrób sobie prezent”, prowadzenie: Katarzyna Kotarska i Magdalena Szpak
20.01.2022 | „Na dobry początek…”, prowadzenie: Maria Babicka i Katarzyna Kotarska
15.02.2022 | „Z miłością do… nauczania” prowadzenie: Katarzyna Piwońska i Justyna Sobczyk
22.03.2022 | „Wiosenne porządki”, prowadzenie: Justyna Czarnota i Magdalena Szpak
21.04.2022 | „Wdech-wydech. Naturalna regeneracja”, prowadzenie: Maria Babicka i Justyna Sobczyk
18.05.2022 | „Chcę pamiętać o…”, prowadzenie: Katarzyna Piwońska i Magdalena Szpak
 
Do zobaczenia w Pokoju Nauczycielskim!

Zapraszamy na Inne przestrzenie na teatr w szkole, kolejne webinarium z cyklu Nowe miejsce teatru w szkole. Będziemy się zastanawiać, jakie przestrzenie w rzeczywistości szkolnej są możliwe do zagospodarowania przez teatr. 

19.11.2021

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty pedagogiczno-teatralne dotyczące tematu...

17.11.2021

W Bielski-Białej odbędzie się konferencja skierowana do bibliotekarzy, nauczycieli wiedzy o kulturze, polonistów oraz pracowników instytucji kultury. 

09.11.2021

W listopadzie w Teatrotece Szkolnej zajmujemy się tematem poezji na lekcji. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

29.10.2021

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty...

25.10.2021