25.10.2021

Warsztaty stacjonarne w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie!

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty pedagogiczno-teatralne inspirowane twórczością pisarzy obchodzących w tym roku swoje jubileusze.

miniatura artykułu

 

Rok 2021 został ogłoszony rokiem Cypriana Kamila Norwida (200. rocznica urodzin), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (100. rocznika urodzin), Tadeusza Różewicza (100. rocznica urodzin) i Stanisława Lema (100. rocznica urodzin). Ponieważ w zestawieniu tym nie znalazła się żadna kobieta, SDK do listy twórców-patronów roku dopisało Julię Hartwig (poetkę, eseistkę i tłumaczkę, która w tym roku obchodziłaby 100. urodziny).

Z tej okazji zapraszamy na dwa warsztaty dla nauczycieli, które dotyczą tematu poezji na lekcji i upamiętniania rocznic.

Poezja na lekcji

Słowacki wielkim poetą był! I Różewicz! I Baczyński! I Norwid! Pewnie niejeden polonista i niejedna polonistka zgodzą się z tymi stwierdzeniami, ale co zrobić, by tę wielkość mogli zobaczyć też uczniowie? I czy rzeczywiście to takie ważne, żeby ją dostrzegli? „Ferdydurke” Gombrowicza podpowiada nam, jak lekcji dotyczących poezji nie prowadzić - a na tym warsztacie zaprosimy Was do zastanowienia się nad tym, jak to robić i podzielimy się pedagogiczno-teatralnymi sposobami na pracę wokół utworów poetyckich.

6 listopada 2021, godz. 10:00-13:00, Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2

https://sdk.pl/wydarzenia/poezja-na-lekcji-warsztaty-dla-nauczycieli/

Po co nam rocznice w szkole?

W kalendarzu każdej szkoły pojawiają się wydarzenia poświęcone obchodom różnych rocznic. Uczniowie angażują się w przygotowania, a cała społeczność szkolna uczestnicy w uroczystościach. Na warsztacie przyjrzymy się tym rocznicowym wydarzeniom i zastanowimy, jaki obraz historii budują wśród uczniów i jaki skutek wywołują. A przede wszystkim zadamy sobie pytanie - po co nam w szkole rocznice?

4 grudnia 2021, godz. 10:00-13:00, Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2

https://sdk.pl/wydarzenia/po-co-nam-rocznice-w-szkole-warsztaty-dla-nauczycieli/

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przewidujemy możliwość udziału zarówno w jednych, jak i w obu warsztatach. Informacje znajdą Państwo również na stronie www.sdk.pl

ZAPISY: paulina.andruczyk@sdk.pl

Zobacz też