Aktualności

13.10.2021

Nowy cykl warsztatowy "Pokój nauczycielski Teatroteki Szkolnej"

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w październiku! Poznajcie nasze plany na cały rok szkolny 2021/22

"ZACZNIJ OD ŚWIĘTOWANIA!"

Warsztat pedagogiczno-teatralny z cyklu Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej

19.10.2021, wtorek

godz. 16:00-18:00

online

prowadzące: Maria Babicka, Katarzyna Piwońska

 

Warsztat inaugurujący działanie Pokoju Nauczycielskiego Teatroteki Szkolnej będzie nawiązywał do Dnia Nauczyciela. Z tej okazji chcemy stworzyć uczestniczkom i uczestnikom okazję do świętowania – rozumianego jako czas odnowy i regeneracji. Będziemy się przyglądać tematowi dobrostanu i szukać indywidualnych ścieżek do dbania o siebie w trwającym roku szkolnym. 

 

Warsztat został przygotowany z myślą o nauczycielkach i nauczycielach. Odbędzie się na platformie Zoom. W dniu warsztatu rano otrzymają Państwo link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 12:00 we wtorek 19 października. Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztacie prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/WJGerwtDPouu88fy5

 

„Pokój Nauczycielski Teatroteki Szkolnej” to adresowany do nauczycielek i nauczycieli cykl warsztatów, które odbywają się online raz w miesiącu. Celem cyklu jest przyglądanie się swojej codziennej pracy w szkole w gronie osób o podobnym doświadczeniu. Każde spotkanie pozwoli uczestniczkom i uczestnikom rozmawiać w swobodnej atmosferze i twórczo działać. Temat każdego warsztatu nawiązuje do jednego ze świąt obchodzonych w danym miesiącu, między innymi: Dnia Nauczyciela, Mikołajek, Walentynek.

Warsztaty prowadzą pedagożki teatru pracujące w Dziale Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego: Maria Babicka, Justyna Czarnota, Katarzyna Kotarska, Katarzyna Piwońska, Justyna Sobczyk, Magdalena Szpak.

Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy, do których link będzie dostępny w opisie wydarzenia na FB i w aktualnościach na portalu Teatroteka Szkolna.

Terminy i tytuły warsztatów:

19.10.2021 | „Zacznij od świętowania”, prowadzenie: Maria Babicka i Katarzyna Piwońska

16.11.2021 | „Wywróż sobie przyszłość”, prowadzenie: Justyna Czarnota i Justyna Sobczyk

13.12.2021 | „Zrób sobie prezent”, prowadzenie: Katarzyna Kotarska i Magdalena Szpak

20.01.2022 | „Na dobry początek…”, prowadzenie: Maria Babicka i Katarzyna Kotarska

15.02.2022 | „Z miłością do… nauczania” prowadzenie: Katarzyna Piwońska i Justyna Sobczyk

22.03.2022 | „Wiosenne porządki”, prowadzenie: Justyna Czarnota i Magdalena Szpak

21.04.2022 | „Wdech-wydech. Naturalna regeneracja”, prowadzenie: Maria Babicka i Justyna Sobczyk

18.05.2022 | „Chcę pamiętać o…”, prowadzenie: Katarzyna Piwońska i Magdalena Szpak

 

Do zobaczenia w Pokoju Nauczycielskim!

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty...

25.10.2021

W październiku w Teatrotece Szkolnej zajmujemy się tematem tworzenia teatru w szkole. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

15.10.2021

Zapraszamy na "Akademię poza schematem", czyli kolejne webinarium Teatroteki Szkolnej z cyklu "Nowe miejsce teatru w szkole". Tym razem przyjrzymy się zjawisku akademii szkolnych i zastanowimy się, czego potrzeba, żeby wyjść poza schemat w tworzeniu okolicznościowych wydarzeń o charakterze teatralnym w szkole.

12.10.2021

Przypominamy konspekty zajęć, po które możecie sięgnąć, realizując tematy związane ze starożytnoścą. 

21.09.2021

Zapraszamy na pierwszy odcinek naszego cyklu webinariów „Nowe miejsce teatru w szkole". Na Fan Page'u Teatroteki Szkolnej na Facebooku porozmawiamy o tym, jak zacząć wykorzystywać pedagogikę teatru w szkole, kiedy ma się do dyspozycji 45 minut zajęć. Start w czwartek 30 września o godz. 18. 

20.09.2021