Aktualności

10.05.2021

Powrót do szkoły: Warsztat Teatroteki Szkolnej dla nauczycieli

Za kilka dni uczniowie i nauczyciele wrócą do nauki stacjonarnej. Jedni i drudzy przyjdą z bardzo różnym bagażem doświadczeń i całym wachlarzem emocji. Na czym skupić się podczas pierwszych spotkań? Jak wspierać uczniów w powrocie do szkoły? 

Teatroteka Szkolna zaprasza chętnych nauczycieli na warsztat, podczas którego będą mogli zastanowić się nad swoją rolą w powrocie do szkoły. Jak się przygotować? Jak wesprzeć uczniów i nie zapomnieć przy tym o sobie?

Zapraszamy nauczycieli do wymiany refleksji i pomysłów na ten temat.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Szpak, pedagożka teatru i trenerka procesów grupowych.

Warsztat odbędzie się 13 maja 2021 r. w godz. 16.00-18.30 na platformie Zoom.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby wziąć udział w warsztacie, należy zarejestrować się poprzez formularz:

https://tiny.pl/rvw8r

Uczestnicy zapisani na warsztat otrzymają potwierdzenie drogą mailową.Jako Teatroteka Szkolna chcemy Wam towarzyszyć w powrocie do szkolnych ławek i zachęcić do sięgania po nasze konspekty zajęć. 

25.05.2021

Teatr lalek w pracy z uczniami 10+? Tak! Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać przedmioty dostępne w szkole i inspirować się nimi do teatralnych działań.

21.05.2021

Zapraszamy na kolejne onlinowe warsztaty związane z budowaniem relacji z uczniami na zajęciach online.

12.04.2021

Teatroteka Szkolna zaprasza nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych IV-VIII i w szkłoach ponadpostawowych na warsztaty Teatr na ekranie – jak pracować z uczniami wokół spektaklu oglądanego online?

Warsztaty adresowane są do nauczycieli, którzy chcą wykorzystywać...

02.03.2021

Chcemy Wam przedstawić „Migane Bajko-dźwięki"  – projekt zrealizowany przez Fundację Ogrody Muzyczne w odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury. Fundacja opracowuje filmy, dzięki którym odbiorcy mogą się spotkać z kulturą różnych regionów świata – ich...

28.01.2021