Aktualności

02.03.2021

Warsztaty dla nauczycieli Teatr na ekranie

Teatroteka Szkolna zaprasza nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych IV-VIII i w szkłoach ponadpostawowych na warsztaty Teatr na ekranie – jak pracować z uczniami wokół spektaklu oglądanego online?

Warsztaty adresowane są do nauczycieli, którzy chcą wykorzystywać spektakle podczas swoich zajęć. Będziemy pracować w oparciu o rejestrację „Krzyżaków” H. Sienkiewicza w reż. Jakuba Roszkowskiego z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku.

 

Teatr na żywo jest obecnie o wiele mniej dostępny dla uczniów. Jednak nie musimy rezygnować z kontaktu z tą formą sztuki, jeśli skorzystamy ze zbiorów Teatru TVP i Ninateki. Podczas warsztatu Teatr na ekranie będziemy pracować wokół „Krzyżaków” H. Sienkiewicza w reż. Jakuba Roszkowskiego z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Sprawdzimy, jakie formy pedagogiczno-teatralne są możliwe w działaniach online i które z nich można wykorzystać na lekcji. Zapraszamy nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych w klasach IV-VIII i w szkołach ponadpodstawowych.

Warsztat odbędzie się w dn. 17 marca 2021 w godz. 16.00-19.00 na platformie Zoom.
Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby wziąć udział w warsztacie, należy zarejestrować się poprzez formularz: https://tiny.pl/r47x2
 
Warunkiem koniecznym do udziału w warsztacie jest obejrzenie spektaklu „Krzyżacy”:
https://iteatr.tvp.pl/.../krzyzacy-teatru-miniatura-z...
 
Prowadzące:
Aleksandra Drzazga – nauczycielka w ZSOT w Lublińcu, reżyserka teatru dzieci i młodzieży (absolwentka PWST we Wrocławiu), edukatorka teatralna. Przez 14 lat prowadziła autorskie zajęcia „Wychowanie do twórczości – teatr” jako część projektu Klasy Aktywności Twórczej w publicznej szkole w Bytomiu. Autorka artykułów z zakresu edukacji kulturowej. Prowadzi własny projekt „Teatr. Szkoła”, czyli warsztaty z pedagogiki teatru dla klas z lokalnych szkół podstawowych w Bytomskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli z zakresu pedagogiki teatru, edukacji teatralnej i kulturalnej. Obecnie wspiera nauczycieli w realizacji projektów edukacyjno-kulturalnych w Bytomskim Programie Edukacji Kulturalnej POKŁADY KULTURY.
 
Magdalena Szpak – pedagożka teatru, trenerka, menedżerka kultury. Od ponad 10 lat pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie od 7 lat prowadzi program dla nauczycieli Teatroteka Szkolna. 
 

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty...

25.10.2021

W październiku w Teatrotece Szkolnej zajmujemy się tematem tworzenia teatru w szkole. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

15.10.2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w październiku! Poznajcie nasze plany na cały rok szkolny 2021/22

13.10.2021

Zapraszamy na "Akademię poza schematem", czyli kolejne webinarium Teatroteki Szkolnej z cyklu "Nowe miejsce teatru w szkole". Tym razem przyjrzymy się zjawisku akademii szkolnych i zastanowimy się, czego potrzeba, żeby wyjść poza schemat w tworzeniu okolicznościowych wydarzeń o charakterze teatralnym w szkole.

12.10.2021

Przypominamy konspekty zajęć, po które możecie sięgnąć, realizując tematy związane ze starożytnoścą. 

21.09.2021