11.01.2021

POCZTÓWKA Z TEATRU - Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

miniatura artykułu

Rok 2020 był po prostu... inny.

Teatr Polski i Akademia 1212 też były inny niż zazwyczaj. W styczniu i lutym rozpędzaliśmy się na dobre, by w marcu zatrzymać się, wraz z całym światem, na długie tygodnie. Nie mogliśmy się spotykać, więc dzieliliśmy się z Wami Akademią 1212 Online na naszych stronach www.

Nowy rok szkolny przyniósł wyjątkowo intensywne dwa tygodnie października, kiedy przeprowadziliśmy w Waszych szkołach 19 warsztatów dla ponad 360 uczestniczek i uczestników! A potem znów się zaczęło, znów hamowanie...

Byliśmy na to bardzo dobrze przygotowani. W listopadzie ruszyliśmy z Warsztatami Akademii 1212 Online. Co nas najbardziej cieszy - przyłączyli się do tego projektu wszyscy dotychczasowi odbiorcy! Każda z 5 pozawrocławskich placówek partnerskich Teatru, od Sycowa po Legnicę, Dzierżoniów, Wałbrzych i Kłodzko, co tydzień spotyka się z naszymi aktorami onlinowo, przygotowując projekty artystyczne.
Kolejne warsztaty z ich udziałem startują już na początku 2021 roku, a finał tych działań poznamy na przełomie lutego i marca. Kto wie, może już bez "online" w nazwie?

Więcej relacji na naszym Akademickim Instagramie: www.instagram.com/akademia_1212

Kolejna edycja planowana jest na wiosnę 2021 roku.
Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat akcji, kontaktujcie się z nami mailowo na: edukacja@teatrpolski.wroc.pl
lub poprzez nasz Instagram na: www.instagram.com/akademia_1212

Juliusz Lichwa

Zobacz też