Aktualności

16.10.2020

Partnerzy Teatroteki Szkolnej – wyniki naboru

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

W tym roku do udziału w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej zgłosiło się 37 instruktorów i instruktorek z całej Polski. Cieszymy się niezmiernie z tak dużego zainteresowania, niestety nie jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich na warsztaty. Prowadzące cykl Maria Babicka i Justyna Czarnota po uważnym zapoznaniu się z przesłanymi ankietami zdecydowały o zaproszeniu osób, które terminowo przesłały zgłoszenie, aktualnie pracują w domach kultury z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi. Zważając na to, że przesłana ankieta zgłoszeniowa była jedyną deklaracją udziału, kluczowym okazało się jej pełne, kompleksowe i obszerne wypełnienie. Istotnym aspektem były także wyrażone oczekiwania zgodne z założeniami programu – przede wszystkim z pracą opartą na procesie zachodzącym w grupie.

Mamy nadzieję, że w najbliższym roku uczestnicy będą mieli okazję do wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących pracy z młodymi ludźmi w domach kultury, a osoby, które nie zostały zaproszone znajdą dla siebie miejsce w innych naszych inicjatywach!

Poniżej przedstawiamy listę osób zaproszonych do udziału w programie w sezonie 2020/2021. Ze wszystkimi uczestnikami na początku listopada skontaktujemy się mailowo, by powiadomić o formie jego realizacji.

1. Evanthia Athanasiadi, Goleniowski Dom Kultury

2. Karolina Fidelus, Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu

3. Jolanta Głowacz, Hrubieszowski Dom Kultury  

4. Maria Gudejko, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

5. Izabela Kotlęga, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo

6. Edyta Kulda, MDK Zduńska Wola, PCKSR Zduńska Wola  

7. Barbara Kwas, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Tarnowskich Górach  

8. Magdalena Martyniak, Dom Kultury w Rybniku - Boguszowicach oraz Teatr Ziemi Rybnickiej

9. Ewelina Mytlewska, Osiecki Klub Kultury (Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie)  

10. Karolina Okurowska-Wabnic, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

11. Anna Rau, Słupski Ośrodek Kultury

12. Arletta Szewczyk, Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Centrum Kultury Pogórza - Ośrodek Kultury Ruczaj, Klub Soboniowice, Centrum Kultury Współczesnej Solvay

13. Dorota Wolter, Stacja Kultura-Rumia 

14. Izabella Worona, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

15. Beata Wyrzykowska-Piesik, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu  

16. Adriana Zakrzewska, Chojnickie Centrum Kultury  

Zapraszamy na kolejne onlinowe warsztaty związane z budowaniem relacji z uczniami na zajęciach online.

12.04.2021

Teatroteka Szkolna zaprasza nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych IV-VIII i w szkłoach ponadpostawowych na warsztaty Teatr na ekranie – jak pracować z uczniami wokół spektaklu oglądanego online?

Warsztaty adresowane są do nauczycieli, którzy chcą wykorzystywać...

02.03.2021

Chcemy Wam przedstawić „Migane Bajko-dźwięki"  – projekt zrealizowany przez Fundację Ogrody Muzyczne w odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury. Fundacja opracowuje filmy, dzięki którym odbiorcy mogą się spotkać z kulturą różnych regionów świata – ich...

28.01.2021

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020