Aktualności

16.10.2020

Partnerzy Teatroteki Szkolnej – wyniki naboru

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

W tym roku do udziału w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej zgłosiło się 37 instruktorów i instruktorek z całej Polski. Cieszymy się niezmiernie z tak dużego zainteresowania, niestety nie jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich na warsztaty. Prowadzące cykl Maria Babicka i Justyna Czarnota po uważnym zapoznaniu się z przesłanymi ankietami zdecydowały o zaproszeniu osób, które terminowo przesłały zgłoszenie, aktualnie pracują w domach kultury z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi. Zważając na to, że przesłana ankieta zgłoszeniowa była jedyną deklaracją udziału, kluczowym okazało się jej pełne, kompleksowe i obszerne wypełnienie. Istotnym aspektem były także wyrażone oczekiwania zgodne z założeniami programu – przede wszystkim z pracą opartą na procesie zachodzącym w grupie.

Mamy nadzieję, że w najbliższym roku uczestnicy będą mieli okazję do wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących pracy z młodymi ludźmi w domach kultury, a osoby, które nie zostały zaproszone znajdą dla siebie miejsce w innych naszych inicjatywach!

Poniżej przedstawiamy listę osób zaproszonych do udziału w programie w sezonie 2020/2021. Ze wszystkimi uczestnikami na początku listopada skontaktujemy się mailowo, by powiadomić o formie jego realizacji.

1. Evanthia Athanasiadi, Goleniowski Dom Kultury

2. Karolina Fidelus, Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu

3. Jolanta Głowacz, Hrubieszowski Dom Kultury  

4. Maria Gudejko, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

5. Izabela Kotlęga, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo

6. Edyta Kulda, MDK Zduńska Wola, PCKSR Zduńska Wola  

7. Barbara Kwas, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Tarnowskich Górach  

8. Magdalena Martyniak, Dom Kultury w Rybniku - Boguszowicach oraz Teatr Ziemi Rybnickiej

9. Ewelina Mytlewska, Osiecki Klub Kultury (Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie)  

10. Karolina Okurowska-Wabnic, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

11. Anna Rau, Słupski Ośrodek Kultury

12. Arletta Szewczyk, Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Centrum Kultury Pogórza - Ośrodek Kultury Ruczaj, Klub Soboniowice, Centrum Kultury Współczesnej Solvay

13. Dorota Wolter, Stacja Kultura-Rumia 

14. Izabella Worona, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

15. Beata Wyrzykowska-Piesik, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu  

16. Adriana Zakrzewska, Chojnickie Centrum Kultury  

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Partnerzy Teatroteki Szkolnej to program adresowany do pracowników domów kultury, którzy prowadzą dziecięce lub młodzieżowe grupy teatralne. Zapraszamy do rocznego cyklu spotkań w grupie instruktorów teatralnych zainteresowanych wymianą doświadczeń i...

25.09.2020

Uczestniczki pierwszej edycji programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej spotkały się na wizycie studyjnej w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusz Kantora CRICOTEKA (23-24.02.2020).

29.02.2020

27 lutego w ramach prezentacji Teatroteki Szkolnej odwiedziliśmy Przedszkole Niepubliczne Bim Bam Bam we Wrocławiu. 

28.02.2020