Aktualności

16.10.2020

Partnerzy Teatroteki Szkolnej – wyniki naboru

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

W tym roku do udziału w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej zgłosiło się 37 instruktorów i instruktorek z całej Polski. Cieszymy się niezmiernie z tak dużego zainteresowania, niestety nie jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich na warsztaty. Prowadzące cykl Maria Babicka i Justyna Czarnota po uważnym zapoznaniu się z przesłanymi ankietami zdecydowały o zaproszeniu osób, które terminowo przesłały zgłoszenie, aktualnie pracują w domach kultury z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi. Zważając na to, że przesłana ankieta zgłoszeniowa była jedyną deklaracją udziału, kluczowym okazało się jej pełne, kompleksowe i obszerne wypełnienie. Istotnym aspektem były także wyrażone oczekiwania zgodne z założeniami programu – przede wszystkim z pracą opartą na procesie zachodzącym w grupie.

Mamy nadzieję, że w najbliższym roku uczestnicy będą mieli okazję do wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących pracy z młodymi ludźmi w domach kultury, a osoby, które nie zostały zaproszone znajdą dla siebie miejsce w innych naszych inicjatywach!

Poniżej przedstawiamy listę osób zaproszonych do udziału w programie w sezonie 2020/2021. Ze wszystkimi uczestnikami na początku listopada skontaktujemy się mailowo, by powiadomić o formie jego realizacji.

1. Evanthia Athanasiadi, Goleniowski Dom Kultury

2. Karolina Fidelus, Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu

3. Jolanta Głowacz, Hrubieszowski Dom Kultury  

4. Maria Gudejko, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim

5. Izabela Kotlęga, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo

6. Edyta Kulda, MDK Zduńska Wola, PCKSR Zduńska Wola  

7. Barbara Kwas, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Tarnowskich Górach  

8. Magdalena Martyniak, Dom Kultury w Rybniku - Boguszowicach oraz Teatr Ziemi Rybnickiej

9. Ewelina Mytlewska, Osiecki Klub Kultury (Filia Gminnego Ośrodka Kultury w Obrowie)  

10. Karolina Okurowska-Wabnic, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

11. Anna Rau, Słupski Ośrodek Kultury

12. Arletta Szewczyk, Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Centrum Kultury Pogórza - Ośrodek Kultury Ruczaj, Klub Soboniowice, Centrum Kultury Współczesnej Solvay

13. Dorota Wolter, Stacja Kultura-Rumia 

14. Izabella Worona, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

15. Beata Wyrzykowska-Piesik, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu  

16. Adriana Zakrzewska, Chojnickie Centrum Kultury  

Odpowiadasz za działania edukacyjne w teatrze? Chcesz poznać innych pedagogów teatru, wymieniać się doświadczeniami, rozwinąć się, zyskać inspiracji i wsparcie? Zapraszamy Cię do Partnerów Teatroteki Szkolnej!

W sezonie 2021/2022 uruchamiamy nową edycję programu dla pedagogów teatru...

22.07.2021

Jako Teatroteka Szkolna chcemy Wam towarzyszyć w powrocie do szkolnych ławek i zachęcić do sięgania po nasze konspekty zajęć. 

25.05.2021

Teatr lalek w pracy z uczniami 10+? Tak! Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać przedmioty dostępne w szkole i inspirować się nimi do teatralnych działań.

21.05.2021

Za kilka dni uczniowie i nauczyciele wrócą do nauki stacjonarnej. Jedni i drudzy przyjdą z bardzo różnym bagażem doświadczeń i całym wachlarzem emocji. Na czym skupić się podczas pierwszych spotkań? Jak wspierać uczniów w powrocie do szkoły? 

10.05.2021

Zapraszamy na kolejne onlinowe warsztaty związane z budowaniem relacji z uczniami na zajęciach online.

12.04.2021