Aktualności

04.03.2016

Teatroteka Szkolna w Gliwicach

Gliwicki Teatr Muzyczny

Ruszamy na Śląsk! Od 6 do 16 marca w Gliwickim Teatrze Muzycznym trwają Dziecięce Spotkania Teatralne – przegląd znakomitych spektakli dla dzieci. W programie warsztatowym festiwalu znalazła się prezentacja naszego portalu i warsztaty z wykorzystania metod pedagogiczno-teatralnych.

Od 6 do 16 marca w Gliwickim Teatrze Muzycznym trwają Dziecięce Spotkania Teatralne – przegląd spektakli dla dzieci. Można obaczyć kilka interesujących przedstawień dla najmłodszych i dla trochę starszych widzów, m.in. „A niech to gęś kopnie” Teatru Animacji w Poznaniu czy „Wakacje Mikołajka” Teatru Lalka w Warszawie. Jest także pozycja obowiązkowa dla widzów najnajmłodszych (od 1. roku życia), czyli "Pan Satie" Tetaru Atofri z Poznania. 

W programie warsztatowym festiwalu znalazła się prezentacja naszego portalu i warsztaty z wykorzystania metod pedagogiczno-teatralnych, prowadzone przez Justynę Czarnotę. Justyna poprowadzi również warsztaty do spektaklu "Wakacje Mikołajka". 

 Kto ciekaw, niech sprawdzi:
Warsztaty dla nauczycieli, Gliwicki Teatr Muzyczny
Program festiwalu XXII Dziecięce Spotkania Teatralne

 A kto w pobliżu, niech przybywa!

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

16.10.2020