• O nas ikona
 • 05.03.2019

  INTERAKCJA. Teatr – edukacja. Nowy projekt Wrocławskiego Teatru Lalek dla nauczycieli i animatorów

  Wrocławski Teatr Lalek od października jest w gronie Partnerów Teatroteki Szkolnej. Elżbieta Huculak z WTL opracowała projekt dla nauczycieli i animatorów. "Interakcja. Teatr - edukacja" to cykl warsztatów wspierajacych nauczycieli w tworzeniu i prowadzeniu lekcji teatralnych, zwłaszcza tych związanych z pracą nad obejrzanymi spektaklami.

  miniatura artykułu

  W ramach projektu zaplanowano 4 spotkania. Pierwsze już 18 marca - będzie miało charakter integracyjny. Następne - w kwietniu maju i czerwcu będą poświęcone głównie pracy warsztatowej wokół wybranych spektakli z repertuaru Wrocławskiego Teatru Lalek jako tematu do rozmowy z uczniami. 

  WTL wykorzystuje w tym projekcie doświadczenia zdobyte w pracy z dziećmi podczas prowadzonych od kilku lat warsztatów do przedstawień WTL. Spotkania warsztatowe dla nauczycieli odbędą się wokół dwóch najbliższych premier WTL: „Kichota” w reżyserii Joanny Gerigk (10+) i „Motyla” w reżyserii Marcina Libera (7+). Integralną częścią projektu będą rozmowy z nauczycielami, które pozwolą na wymianę wzajemnych doświadczeń, a także określenie wzajemnych oczekiwań na linii teatr – szkoła. 

  Szczegółowe informacje: https://teatrlalek.wroclaw.pl/pl/edukacja2/interakcja-teatr-edukacja

  Koordynatorka projektu: Elżbieta Huculak 
  Zapisy: widownia@tetrlalek.wroclaw.pl / tel. 71 3354911, 12, 4

  Zapisy trwają do 11 marca. 

  Zapraszamy!

  Zobacz też

  diamond icon
  diamond icon