Aktualności

04.03.2016

Być jak Byrscy – konferencja w Kielcach

mat. Encyklopedia Polskiego Teatru

"Pedagogika teatralna" to hasło pojawiające się w podtytule konferencji „Być jak Byrscy. Pedagogika i edukacja teatralna, teatroterapia”, która odbędzie się w dn. 19-20 maja 2016 r. w siedzibie Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

„Być jak Byrscy. Pedagogika i edukacja teatralna, teatroterapia” to konferencja naukowa poświęcona działaniom edukacyjnym i i konferencji są bardzo szerokie: od przypomnienia dokonań Ireny i Tadeusza Byrskich jako artystów teatru aktywnych w dziedzinie edukacji teatralnej, poprzez prezentację przejawów i formy działań edukacyjnych wczoraj i dziś, po refleksję nad kulturotwórczą rolą teatru. Jako jeden z wiodących tematów pojawi się też teatroterapia. Konferencja odbędzie się w dn. 19-20 maja w siedzibie Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dokładny program już niebawem. 


Zgłoszenia wystąpień do 15 marca.


Więcej informacji o konferencji: 
http://www.ptbt.e-teatr.pl/files/Byrscy_komunikat.pdf

Więcej o Byrskich można dowiedzieć się z audycji Encyklopedia Teatru Polskiego/Byrscy

 

Teatr Polski we Wrocławiu bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Juliusz Lichwa - pedagog teatru z tej instytucji - dzieli się z Wami podsumowaniem z działań edukacyjnych w minionym roku i planami na przyszłość.

11.01.2021

Czy młodzież dziś potrzebuje teatru? I czy teatr potrzebuje młodzieży? Co szkoła i teatr mogą sobie dać online? Chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych – młodzież, nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół i teatrów, artystów, pedagogów teatru, instruktorów i edukatorów – do rozmów wokół tych zagadnień.

02.12.2020

Teatr "Ateneum" w Katowicach rozpoczyna nabór projektów, które zostaną zaprezentowane na konferencji pn. „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. W dniach 11-12.12.2020 Teatr zorganizuje ją wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w...

16.11.2020

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA organizuje dwa warsztaty online dla nauczycieli wokół wystawy "Tadeusz Kantor. Widma".

17.10.2020

Ogłaszamy listę osób zakwalifikowanych do udział w nowej edycji programu skierowanej do instruktorów pracujących w domach kultury.

16.10.2020