Partnerzy Teatroteki Szkolnej

Partnerzy edycja 2020/2021

Partnerzy

Tutorzy

Relacje z programu

1

W tym roku w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej biorą udział instruktorki teatralne pracujądce w domach kultury. Uczestniczki inspirują się wzajemnie, dzieląc swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i refleksjami na temat własnej pracy. 

Ze względu na sytuację pandemiczną zjazd Partnerek w listopadzie odbył online. Prowadzące amatorskie grupy teatralne przyglądały się swojej roli jako instruktorki na przykładzie zrealizowanych niedawno przez siebie spektakli. Kolejny zjazd już w marcu!

 

2

W dniach 21-22 marca odbyło się trzecie już spotkanie grupy Partnerek Teatroteki Szkolnej. Tym razem uczestniczki analizowały swoją pracę przez pryzmat tekstów z zakresu pedagogiki teatru.

Uczestniczki spotkania inspirowały się wywiadem, który Joanna Krukowska przeprowadziła z Tomaszem Daszczukiem na potrzeby broszury po konferencji Pedagogika tetaru. Kierunki, refleksje, perspektywy (Warszawa 2016):

https://issuu.com/.../pedagogika_teatru__wersja_interneto

Partnerki rozmawiały o swoich sposobach pracy i nadawały tytuły wywiadom ze sobą. Poza tym odkrywały swoje mocne strony, zastanawiały się, jaki komunikat ze sceny chcą przekazać światu i tworzyły motywacyjne kolaże, które będą im towarzyszyć do kolejnego spotkania.

3

Tegoroczna edycja programu Partnerki Teatroteki Szkolnej jest adresowana do pracownic domów kultury prowadzących teatry dziecięce i młodzieżowe. Jej uczestniczki spotkały się 14 czerwca po raz ostatni w grupie warsztatowej.

Znacznej części udało się zobaczyć na żywo, pozostałe osoby pojawiły się na ekranie. Już wkrótce uczestniczki zainteresowane indywidualną pracą rozwojową spotkają się ze swoimi tutorkami! Wszystkim dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy!