Partnerzy Teatroteki Szkolnej

Partnerzy edycja 2019/2020

Partnerzy

Agata Kędzia

Edukatorka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współorganizatorka i absolwentka pierwszej edycji kursu Laboratorium Pedagogiki Teatru (realizowanego we współpracy Teatru Zagłębia i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu od 2019 r.). Współpracuje z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach w ramach cyklu Premier Studencko-Nauczycielskich. Absolwentka 4. edycji Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl. Publikowała na łamach „nietak!tu”, „ArtPapieru”, „e-teatru”, „Opcji", „Czasu Kultury”, redagowała dział Teatr w magazynie „Reflektor – rozświetlamy kulturę”. W wolnych chwilach współtworzy Redakcję Ogólnopolskiej OFFensywy Teatralnej, gdzie realizuje działania promocyjne i animacyjne na rzecz rozwoju polskiego offu.

Patrycja Kita

Koordynatorka wydarzeń artystycznych w Teatrze im. Wandy
Siemaszkowej w Rzeszowie. Zajmuje się organizacją, promocją i
koordynacją wydarzeń o charakterze edukacyjnym: Dyskusyjnego Klubu
Teatralnego, Dnia Dziecka oraz innych imprez. Ponadto obsługuje
patronaty medialne i dziennikarzy akredytowanych.
Poza teatrem prezeska fundacji Przystań Blisko, promującej komunikację w
duchu Porozumienia bez przemocy, Rodzicielstwo Bliskości oraz
pozaszkolne formy edukacji.

Marta Małgorzata Kwapisz

W Olsztyńskim Teatrze Lalek jest kierownikiem literackim, zaś jako pedagog teatru prowadzi spotkania i warsztaty po spektaklach. Ukończyła wiedzę o teatrze (UAM) oraz Szkołę Pedagogów Teatru (Instytut Teatralny). Zainicjowała i prowadziła projekty “Lekcje w teatrze” (Bardzo Młoda Kultura) oraz „ANIMACJA! - warsztaty dla dzieci” (Edukacja Kulturalna). Na wielu wyjazdach kolonijnych zdobyła doświadczenie jako opiekun Młodych Agentów, a także – rycerzy Jedi. Pracowała w poznańskich teatrach oraz NGO. 

Juliusz Lichwa

Główny specjalista ds. edukacji Teatru Polskiego we Wrocławiu. Edukacją pozaszkolną zajmuje się od 10 lat. Z wykształcenia historyk. Przez kilka lat edukator warszawskiego Domu Spotkań z Historią. Od 2014 na Dolnym Śląsku: koordynował program edukacyjny RODM Wrocław, następnie pracował w Centrum Historii Zajezdnia. Od 2017 r. w Teatrze Polskim, w którym stworzył i koordynuje programy edukacji teatralnej „Akademia 1212” oraz „Scena Seniora”.

Weronika Łucyk

Absolwentka teatrologii i kultury współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Pedagogów Teatru organizowanej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jako krytyk teatralny publikowała m.in. w "Didaskaliach" i Internetowym Magazynie "Teatralia", a także na portalach teatralny.pl i taniecpolska.pl. W Teatrze Wybrzeże pracuje jako pedagog teatru - prowadzi warsztaty oraz spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Współpracuje z Instytutem Teatralnym jako autorka scenariuszy na portal Teatroteka Szkolna. Prowadzi zajęcia z podstaw pedagogiki teatru dla studentów wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim.

Monika Mioduszewska-Olszewska

Kulturoznawczyni, animatorka kulturalno-społeczna, przewodniczka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie i przygotowania pedagogicznego w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Od 2010 roku pracuje jako konsultantka programowa w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, gdzie zajmuje się m.in. edukacją teatralną. Absolwentka kursów „Teatr ze społecznością” i „Rainbow of desire” prowadzonych przez Fundację Edukacji i Kultury Drama Way. Prowadzi zajęcia z edukacji filmowej, m.in. dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Aktywistka antyprzemocowa, współtwórczyni ogólnopolskiej Antyprzemocowej Sieci Kobiet-ASK, od lat organizuje w Płocku happening przeciwko przemocy wobec kobiet "Nazywam się Miliard/One Billion Rising".
Od kilku lat współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie – uczestniczyła w Szkole Pedagogów Teatru, współtworzyła „Spacerownik Teatralny”, od 2019 roku tworzy scenariusze dla Teatroteki szkolnej.

Od 2019 roku studiuje pedagogikę teatru na Uniwersytecie Warszawskim.

Agnieszka Misiewicz

Magdalena Musiał

Ukończyła Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie studiuje Pedagogikę spec. Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna. Pracuje w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na stanowisku specjalisty ds. edukacji.

Martyna Paliś

Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością antropologiczno-kulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim. Animatorka i promotorka kultury, koordynatorka projektów kulturalnych, specjalistka ds. mediów i PR w Teatrze Łaźnia Nowa. Była koordynatorką i organizatorką programu Centrum Edukacji Teatralnej dla pracowników oświaty i sektora kultury  podnoszącego kompetencje z zakresu pedagogiki teatru i edukacji teatralnej. W Łaźni Nowej od 2018 roku zaangażowana jest w Festiwal Mała Boska Komedia oraz w „Jawne Komplety”, w którym to widzowie są współtwórcami ścieżki edukacyjnej do spektakli repertuarowych teatru.

Beata Pielesiak

Absolwentka Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Pracuje w Dziale Marketingu Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, w którym koordynuje działania edukacyjne. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 26 im. Armii ,,Łódź" w Łodzi. W latach 2013-2015 asystent dyrygenta w Akademickim Chórze Politechniki Łódzkiej i Stowarzyszeniu Śpiewaczym "Harmonia" w Łodzi. Założycielka i dyrygentka męskiego chóru Dysonans. Chórzystka Chóru Kameralnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z chórami tymi koncertuje w kraju i za granicą (Włochy, Macedonia, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Czarnogóra, Ukraina, Grecja).

Agata Pietruszewska

Animatorka kultury na co dzień związana z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku. Autorka i koordynatorka wielu projektów, spośród których najważniejsze to: „Lato w Teatrze” (2018), Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży (2017, 2019), „Krytykuj mądrze” w ramach Sieci Kultury (2018). Organizatorka Festiwalu Teatralnego Scena Wolności (2018, 2019) a także licznych warsztatów, prowadzonych przez polskich i zagranicznych artystów. Współpracuje z wieloma teatrami i organizacjami (m.in. Teatrem "Rondo", Teatrem Lalki "Tęcza", Stowarzyszeniem Zakład Pracy Twórczej, Stowarzyszeniem „Razem dla Dwójki”). Absolwentka Szkoły Liderów Przedsiębiorczości Społecznej. Pasjonatka kultury rosyjskiej.

Magdalena Szuster

Nauczycielka i pedagożka z ponad dwunastoletnim stażem. Specjalistka ds. edukacji i rozwoju widowni w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w którym od dwóch lat inicjuje, koordynuje i realizuje działania z zakresu edukacji kulturalnej. Wykładowczyni w Zakładzie Literatury Amerykańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Studium Doktoranckiego Języka, Literatury i Kultury Uniwersytetu Łódzkiego; doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Autorka licznych publikacji naukowych i prelegent międzynarodowych konferencji naukowych w zakresie teatru i dramatu amerykańskiego w Polsce.

Tutorzy

Relacje z programu