Partnerzy edycja 2019/2020

Partnerzy

awatar

Agata Kędzia

Edukatorka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współorganizatorka i absolwentka pierwszej edycji kursu Laboratorium Pedagogiki Teatru (realizowanego we współpracy Teatru Zagłębia i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu od 2019 r.). Współpracuje z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach w ramach cyklu Premier Studencko-Nauczycielskich. Absolwentka 4. edycji Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl. Publikowała na łamach „nietak!tu”, „ArtPapieru”, „e-teatru”, „Opcji", „Czasu Kultury”, redagowała dział Teatr w magazynie „Reflektor – rozświetlamy kulturę”. W wolnych chwilach współtworzy Redakcję Ogólnopolskiej OFFensywy Teatralnej, gdzie realizuje działania promocyjne i animacyjne na rzecz rozwoju polskiego offu.

awatar

Patrycja Kita

Koordynatorka wydarzeń artystycznych w Teatrze im. Wandy
Siemaszkowej w Rzeszowie. Zajmuje się organizacją, promocją i
koordynacją wydarzeń o charakterze edukacyjnym: Dyskusyjnego Klubu
Teatralnego, Dnia Dziecka oraz innych imprez. Ponadto obsługuje
patronaty medialne i dziennikarzy akredytowanych.
Poza teatrem prezeska fundacji Przystań Blisko, promującej komunikację w
duchu Porozumienia bez przemocy, Rodzicielstwo Bliskości oraz
pozaszkolne formy edukacji.

awatar

Marta Małgorzata Kwapisz

W Olsztyńskim Teatrze Lalek jest kierownikiem literackim, zaś jako pedagog teatru prowadzi spotkania i warsztaty po spektaklach. Ukończyła wiedzę o teatrze (UAM) oraz Szkołę Pedagogów Teatru (Instytut Teatralny). Zainicjowała i prowadziła projekty “Lekcje w teatrze” (Bardzo Młoda Kultura) oraz „ANIMACJA! - warsztaty dla dzieci” (Edukacja Kulturalna). Na wielu wyjazdach kolonijnych zdobyła doświadczenie jako opiekun Młodych Agentów, a także – rycerzy Jedi. Pracowała w poznańskich teatrach oraz NGO. 

awatar

Juliusz Lichwa

Główny specjalista ds. edukacji Teatru Polskiego we Wrocławiu. Edukacją pozaszkolną zajmuje się od 10 lat. Z wykształcenia historyk. Przez kilka lat edukator warszawskiego Domu Spotkań z Historią. Od 2014 na Dolnym Śląsku: koordynował program edukacyjny RODM Wrocław, następnie pracował w Centrum Historii Zajezdnia. Od 2017 r. w Teatrze Polskim, w którym stworzył i koordynuje programy edukacji teatralnej „Akademia 1212” oraz „Scena Seniora”.

awatar

Weronika Łucyk

Absolwentka teatrologii i kultury współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Pedagogów Teatru organizowanej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jako krytyk teatralny publikowała m.in. w "Didaskaliach" i Internetowym Magazynie "Teatralia", a także na portalach teatralny.pl i taniecpolska.pl. W Teatrze Wybrzeże pracuje jako pedagog teatru - prowadzi warsztaty oraz spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Współpracuje z Instytutem Teatralnym jako autorka scenariuszy na portal Teatroteka Szkolna. Prowadzi zajęcia z podstaw pedagogiki teatru dla studentów wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim.

awatar

Monika Mioduszewska-Olszewska

Kulturoznawczyni, animatorka kulturalno-społeczna, przewodniczka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie i przygotowania pedagogicznego w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Od 2010 roku pracuje jako konsultantka programowa w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, gdzie zajmuje się m.in. edukacją teatralną. Absolwentka kursów „Teatr ze społecznością” i „Rainbow of desire” prowadzonych przez Fundację Edukacji i Kultury Drama Way. Prowadzi zajęcia z edukacji filmowej, m.in. dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Aktywistka antyprzemocowa, współtwórczyni ogólnopolskiej Antyprzemocowej Sieci Kobiet-ASK, od lat organizuje w Płocku happening przeciwko przemocy wobec kobiet "Nazywam się Miliard/One Billion Rising".
Od kilku lat współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie – uczestniczyła w Szkole Pedagogów Teatru, współtworzyła „Spacerownik Teatralny”, od 2019 roku tworzy scenariusze dla Teatroteki szkolnej.

Od 2019 roku studiuje pedagogikę teatru na Uniwersytecie Warszawskim.

awatar

Agnieszka Misiewicz

awatar

Magdalena Musiał

Ukończyła Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie studiuje Pedagogikę spec. Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna. Pracuje w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na stanowisku specjalisty ds. edukacji.

awatar

Martyna Paliś

Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością antropologiczno-kulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim. Animatorka i promotorka kultury, koordynatorka projektów kulturalnych, specjalistka ds. mediów i PR w Teatrze Łaźnia Nowa. Była koordynatorką i organizatorką programu Centrum Edukacji Teatralnej dla pracowników oświaty i sektora kultury  podnoszącego kompetencje z zakresu pedagogiki teatru i edukacji teatralnej. W Łaźni Nowej od 2018 roku zaangażowana jest w Festiwal Mała Boska Komedia oraz w „Jawne Komplety”, w którym to widzowie są współtwórcami ścieżki edukacyjnej do spektakli repertuarowych teatru.

awatar

Beata Pielesiak

Absolwentka Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Pracuje w Dziale Marketingu Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, w którym koordynuje działania edukacyjne. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 26 im. Armii ,,Łódź" w Łodzi. W latach 2013-2015 asystent dyrygenta w Akademickim Chórze Politechniki Łódzkiej i Stowarzyszeniu Śpiewaczym "Harmonia" w Łodzi. Założycielka i dyrygentka męskiego chóru Dysonans. Chórzystka Chóru Kameralnego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z chórami tymi koncertuje w kraju i za granicą (Włochy, Macedonia, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Czarnogóra, Ukraina, Grecja).

awatar

Agata Pietruszewska

Animatorka kultury na co dzień związana z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku. Autorka i koordynatorka wielu projektów, spośród których najważniejsze to: „Lato w Teatrze” (2018), Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży (2017, 2019), „Krytykuj mądrze” w ramach Sieci Kultury (2018). Organizatorka Festiwalu Teatralnego Scena Wolności (2018, 2019) a także licznych warsztatów, prowadzonych przez polskich i zagranicznych artystów. Współpracuje z wieloma teatrami i organizacjami (m.in. Teatrem "Rondo", Teatrem Lalki "Tęcza", Stowarzyszeniem Zakład Pracy Twórczej, Stowarzyszeniem „Razem dla Dwójki”). Absolwentka Szkoły Liderów Przedsiębiorczości Społecznej. Pasjonatka kultury rosyjskiej.

awatar

Magdalena Szuster

Nauczycielka i pedagożka z ponad dwunastoletnim stażem. Specjalistka ds. edukacji i rozwoju widowni w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w którym od dwóch lat inicjuje, koordynuje i realizuje działania z zakresu edukacji kulturalnej. Wykładowczyni w Zakładzie Literatury Amerykańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Studium Doktoranckiego Języka, Literatury i Kultury Uniwersytetu Łódzkiego; doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Autorka licznych publikacji naukowych i prelegent międzynarodowych konferencji naukowych w zakresie teatru i dramatu amerykańskiego w Polsce.

Relacje