Aktualności

31.05.2017

Cztery pory roku i muzyczne podróże w Bydgoszczy

22 maja 2017 roku odwiedziliśmy Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bydgoszczy. Naszym głównym materiałem do pracy warsztatowej były tym razem dźwięki.

Po prezentacji portalu pracowaliśmy w dwóch osobnych grupach warsztatowych. W jednej grupie naszym punktem wyjścia do pracy był utwór „Cztery pory roku” Antoniego Vivaldiego.  Dzieliliśmy się wrażeniami, nastrojami i emocjami, jakie wywołują poszczególne fragmenty utworu, przetwarzając nasze skojarzenia na dźwięki i odgłowy, które można było wydobyć z przedmiotów w przestrzeni i z własnego ciała. W drugiej grupie inspirowaliśmy się poezją Joanny Kulmowej i tematem podróży, szukając sposobów przełożenia słów poetki na dźwięki i tworząc muzykę, która kojarzyła się uczestnikom z podróżą. Komponowaliśmy krótkie utwory muzyczne, etiudy lub słuchowiska odpowiednio w temacie podróży i czterech pór roku. W ten sposób nauczyciele mogli zobaczyć, jak w prosty sposób zrealizować krótkie udźwiękowione formy teatralne, bez drogiego sprzętu a z wykorzystaniem tego, co jest dla nas łatwo dostępne w szkole - proste przedmioty i własne ciało. 

Napisz, co myślisz o naszym portalu!

Wypełnij krótką ankietę online
Zależy nam na Twojej opinii o Teatrotece Szkolnej. Chcemy się dowiedzieć, kto korzysta z naszych zasobów oraz co i jak moglibyśmy poprawić, żeby portal mógł lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie dotyczące portalu.

16.01.2018

Do Gdańska przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Liczni przybyli nauczyciele pracowali w dwóch grupach: w jednej analizowali teatralnie bohaterów na podstawie konspektu „Teatralna charakterystyka bohatera” Agnieszki Szymańskiej i...

16.01.2018

W Kołobrzegu odwiedziliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 8. Pracowaliśmy wokół mitu o Prometeuszu. W  małych grupach przypominaliśmy sobie losy tego bohatera prezentując poszczególne kluczowe sytuację i bohaterów.

16.01.2018

Coraz częściej trafiamy do szkół! W końcówce zeszłego roku odwiedziliśmy dwie podstawówki i liceum. A szykują się kolejne wyjazdy!

16.01.2018

W końcówce ubiegłego roku mieliśmy przyjemność gościć w dwóch placówkach Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i w Ciechanowie. Poniżej krótka relacja z obu tych wizyt.

16.01.2018