Aktualności

29.05.2017

Prezentacja Teatroteki i warsztaty w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej

Wraz z Fundacją Artystyczną Młyn zapraszamy nauczycieli wszystkich poziomów nauczania na spotkanie w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, gdzie pedagodzy teatru związani z portalem poprowadzą warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?"

Nauczyciele z Warszawy i okolic będą mieli okazję poznać bliżej nasz portal i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach pokazujących, jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w pracy w szkole  na lekcjach języka polskiego i na zajęciach pozalekcyjnych. We współpracy z Fundacją Artystyczną Młyn organizujemy spotkanie dla nauczycieli, które składa się z krótkiej prezentacji portalu połączonej z warsztatami, których punktem wyjścia są wybrane konspekty zajęć i ćwiczenia zamieszczone na naszej stronie. Zapraszamy!

02.06 godz. 16.00 – 19.00 | SCEK, ul. Jezuicka 4, Scena na Poddaszu IIIp.

Zapisy pod numerem telefonu: 519 672 356 lub mailem: projekty@fundacjamlyn.pl

Studia podyplomowe PEDAGOGIKA TEATRU łączą praktykę teatralną z refleksją o kulturze współczesnej. Na program składają się różnorodne warsztaty teatralne i zajęcia poświęcone m.in. alternatywnym modelom edukacji, psychologii rozwojowej, pracy projektowej. 

14.06.2018

Liderzy Teatroteki Szkolnej spotkali się w dniach 8-10 czerwca 2018 na trzecim i jednocześnie ostatnim w edycji zjeździe. Co się działo podczas spotkania?

10.06.2018

fot. Paweł Ogrodzki

W ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie zostaliśmy zaproszeni na Zlot Polsko-Niemieckich Pedagogów i Edukatorów Teatru. 

04.06.2018

Znamy już pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

 

21.05.2018

fot. Kornelia Sowa, Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, I LO im. Konarskiego w Rzeszowie

W kwietniu dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Czekanowie w województwie śląskim. Byliśmy też na festiwalach - Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Rzeszowie oraz na Festiwalu PESTKA w...

28.04.2018