Aktualności

31.05.2017

Do zobaczenia w Bydgoszczy i Gdyni

Chociaż maj nie sprzyja dodatkowym aktywnościom szkolnym i sporo nauczycieli jest zajętych maturami, to mamy nadzieję, że w ostatniej dekadzie maja napięcie maturalne nieco zelżeje! Dlatego Teatrotekę Szkolną będziecie mogli znowu spotkać w trasie. 

22 maja będziemy w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, a dzień później prezentujemy portal na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. W obu miejscach będziemy zastanawiać się podczas wspólnej pracy warsztatowej, jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole. A w Gdyni czekają na nas jeszcze festiwalowe spektakle! Szczegóły poniżej. Szukajcie nas!

 

22.05. godz. 15:30 - 18:30 | Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy | zapisy i dodatkowe informacje: Gabriela Kurek e-mail: gabriela.kurek@moen.edu.pl, tel.: 695 411 933.

 

26.05. godz. 15:00 - 18:00 | Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni, w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port | zapisy i dodatkowe informacje: Anna Zalewska-Uberman, e-mail: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl, tel.: 504 026 260.

 

Napisz, co myślisz o naszym portalu!

Wypełnij krótką ankietę online
Zależy nam na Twojej opinii o Teatrotece Szkolnej. Chcemy się dowiedzieć, kto korzysta z naszych zasobów oraz co i jak moglibyśmy poprawić, żeby portal mógł lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie dotyczące portalu.

01.03.2018

Nasz zespół nie przestraszył się lutowych temperatur i ruszył do czterech kolejnych szkół. Na zaproszenie grona pedagogicznego odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową w Wolanowie (mazowieckie), Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi...

28.02.2018

Barbara Homętowska z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pisze o działaniach, które są pokłosiem jej udziału w II edycji Liderów Teatroteki Szkolnej.

28.02.2018

Do Gdańska przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Liczni przybyli nauczyciele pracowali w dwóch grupach: w jednej analizowali teatralnie bohaterów na podstawie konspektu „Teatralna charakterystyka bohatera” Agnieszki Szymańskiej i...

16.01.2018

W Kołobrzegu odwiedziliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 8. Pracowaliśmy wokół mitu o Prometeuszu. W  małych grupach przypominaliśmy sobie losy tego bohatera prezentując poszczególne kluczowe sytuację i bohaterów.

16.01.2018