Aktualności

29.01.2019

Temat Teatr - cykl warsztatów dla nauczycieli w Cricotece

fot. StudioFILMLOVE

W Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, 20 lutego 2019 r. startuje cykl warsztatów dla nauczycieli pod hasłem: Temat Teatr. CRICOTEKA jest naszym ośrodkiem partnerskim i bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. 

Projekt jest adresowany do nauczycieli języka polskiego, przedmiotów artystycznych i humanistycznych, animatorów kultury, pedagogów teatru, instruktorów teatralnych. To cykl warsztatów kreatywnych, których punktem wyjścia jest zbiór prac i materiałów archiwalnych zwiazanych z Tadeuszem Kantorem, przechowywanych w Criccotece. Projekt zaplanowany jest na trzy spotkania: w lutym, marcu i kwietniu. Na każdym z nich uczestnicy będą sie zajmowali wykorzystaniem edukacyjnego potencjału wystawy Tadeusza Kantora jako inspiracji i punktu wyjścia do rozmowy o teatrze. Teatr jest tu rozumiany na dwa sposoby: jako sztuka, akt twórczy artysty oraz jako przestrzeń spotkania i sposób komunikacji. Warsztaty poprowadzi Justyna Droń, koordynatorka programu edukacyjnego w Cricotece.

Tematy i terminy warsztatów poniżej. Tutaj link do Cricoteki po więcej informacji:

http://www.cricoteka.pl/pl/temat-teatr-program-warsztatow-dla-nauczycieli/

 

20 lutego, środa, 16.00–18.00

Rozgrzewka teatralna. Teatr w szkole, teatr w muzeum. Sieć myśli, mapa skojarzeń. Interpretacje

 

20 marca, środa, 16.00–18.00

Inspiracje, scenariusze, punkty zaczepienia. Możliwe ścieżki zwiedzania i ich wybór w Cricotece

 

10 kwietnia, środa, 16.00–18.00

Potencjał archiwum. Tworzenie kolekcji, korzystanie z dostępnych zasobów, przetwarzanie

Uczestniczki pierwszej edycji programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej spotkały się na wizycie studyjnej w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusz Kantora CRICOTEKA (23-24.02.2020).

29.02.2020

27 lutego w ramach prezentacji Teatroteki Szkolnej odwiedziliśmy Przedszkole Niepubliczne Bim Bam Bam we Wrocławiu. 

28.02.2020

Odwiedziliśmy tym razem południe Wielkopolski – 19 lutego 2020 roku gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach nieopodal Kalisza, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielkami i nauczycielami

20.02.2020

Za nami dwa spotkania z uczestnikami programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej.

10.02.2020

Relacjonujemy Wam nasze kolejne wyjazdy! Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Ornecie pracowali na warsztatach wokół hasła"przemiana". Zajęcia były inspirowane scenariuszem Moniki Bani pt. "Piękna i Bestia - lekcja zmiany". Poprowadziła je Anna Zalewska-Uberman.

07.02.2020