Aktualności

29.01.2019

Temat Teatr - cykl warsztatów dla nauczycieli w Cricotece

fot. StudioFILMLOVE

W Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, 20 lutego 2019 r. startuje cykl warsztatów dla nauczycieli pod hasłem: Temat Teatr. CRICOTEKA jest naszym ośrodkiem partnerskim i bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. 

Projekt jest adresowany do nauczycieli języka polskiego, przedmiotów artystycznych i humanistycznych, animatorów kultury, pedagogów teatru, instruktorów teatralnych. To cykl warsztatów kreatywnych, których punktem wyjścia jest zbiór prac i materiałów archiwalnych zwiazanych z Tadeuszem Kantorem, przechowywanych w Criccotece. Projekt zaplanowany jest na trzy spotkania: w lutym, marcu i kwietniu. Na każdym z nich uczestnicy będą sie zajmowali wykorzystaniem edukacyjnego potencjału wystawy Tadeusza Kantora jako inspiracji i punktu wyjścia do rozmowy o teatrze. Teatr jest tu rozumiany na dwa sposoby: jako sztuka, akt twórczy artysty oraz jako przestrzeń spotkania i sposób komunikacji. Warsztaty poprowadzi Justyna Droń, koordynatorka programu edukacyjnego w Cricotece.

Tematy i terminy warsztatów poniżej. Tutaj link do Cricoteki po więcej informacji:

http://www.cricoteka.pl/pl/temat-teatr-program-warsztatow-dla-nauczycieli/

 

20 lutego, środa, 16.00–18.00

Rozgrzewka teatralna. Teatr w szkole, teatr w muzeum. Sieć myśli, mapa skojarzeń. Interpretacje

 

20 marca, środa, 16.00–18.00

Inspiracje, scenariusze, punkty zaczepienia. Możliwe ścieżki zwiedzania i ich wybór w Cricotece

 

10 kwietnia, środa, 16.00–18.00

Potencjał archiwum. Tworzenie kolekcji, korzystanie z dostępnych zasobów, przetwarzanie

12 września 2019 roku zainaugurowliśmy nowy sezon warsztatów "Zaproś Teatrotekę Szkolną!".

17.09.2019

Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie organizuje swój pierwszy program edukacyjny adresowany do nauczycieli.

17.09.2019

Znamy już pedagożki i pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

25.06.2019

Partnerzy Teatroteki Szkolnej to program adresowany do teatrów instytucjonalnych, które chcą rozwijać współpracę z nauczycielami. Do udziału w nim zapraszamy pedagogów teatru, by podczas rocznych spotkań mogli wymieniać doświadczenia i refleksje...

29.05.2019

Nadchodzące wydarzenie Łódzki Port Opowieści to pilotażowa całodzienna ale też i nocna w sporej części akcja podwórkowa łódzkiego Stowarzyszenia Kamienica 56 we współpracy z Aleksandrą Rózgą i zaproszonymi przez nich Gośćmi (opowiadacze i muzycy).

Podczas NOCY sztuki i...

01.05.2019