Aktualności

29.01.2019

Temat Teatr - cykl warsztatów dla nauczycieli w Cricotece

fot. StudioFILMLOVE

W Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, 20 lutego 2019 r. startuje cykl warsztatów dla nauczycieli pod hasłem: Temat Teatr. CRICOTEKA jest naszym ośrodkiem partnerskim i bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. 

Projekt jest adresowany do nauczycieli języka polskiego, przedmiotów artystycznych i humanistycznych, animatorów kultury, pedagogów teatru, instruktorów teatralnych. To cykl warsztatów kreatywnych, których punktem wyjścia jest zbiór prac i materiałów archiwalnych zwiazanych z Tadeuszem Kantorem, przechowywanych w Criccotece. Projekt zaplanowany jest na trzy spotkania: w lutym, marcu i kwietniu. Na każdym z nich uczestnicy będą sie zajmowali wykorzystaniem edukacyjnego potencjału wystawy Tadeusza Kantora jako inspiracji i punktu wyjścia do rozmowy o teatrze. Teatr jest tu rozumiany na dwa sposoby: jako sztuka, akt twórczy artysty oraz jako przestrzeń spotkania i sposób komunikacji. Warsztaty poprowadzi Justyna Droń, koordynatorka programu edukacyjnego w Cricotece.

Tematy i terminy warsztatów poniżej. Tutaj link do Cricoteki po więcej informacji:

http://www.cricoteka.pl/pl/temat-teatr-program-warsztatow-dla-nauczycieli/

 

20 lutego, środa, 16.00–18.00

Rozgrzewka teatralna. Teatr w szkole, teatr w muzeum. Sieć myśli, mapa skojarzeń. Interpretacje

 

20 marca, środa, 16.00–18.00

Inspiracje, scenariusze, punkty zaczepienia. Możliwe ścieżki zwiedzania i ich wybór w Cricotece

 

10 kwietnia, środa, 16.00–18.00

Potencjał archiwum. Tworzenie kolekcji, korzystanie z dostępnych zasobów, przetwarzanie

Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie, czyli Partner Teatroteki Szkolnej, startuje z nowym projektem dla nauczycieli. "Rozmowy międzykulturowe. Jak uczyć tolerancji, akceptacji i empatii?" to próba refleksji i poszukiwanie sposobów rozmowy na tematy związane...

13.02.2019

Nasze tegoroczne wyjazdy zaczęliśmy od wizyty w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. BYło sporo zabawy, ale też duza porcja refleksji - a wszystko wokół "Kopciuszka".

23.01.2019

Właśnie wróciliśmy z Teatru Animacji w Jeleniej Górze, gdzie razem z grupą nauczycieli pracowaliśmy nad teatralnymi narzędziami do lektury "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. 

23.01.2019

fot. A.Szulc

Nowy rok zaczęliśmy jak zwykle wyjazdowo. Za nami już wizyty Teatroteki w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy oraz w Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Przed nami jeszcze w styczniu warsztaty w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu....

17.01.2019

Dwie z listopadowych prezentacji Teatroteki Szkolnej odbyły się w Teatrze Arabesky w ukraińskim Charkowie. Miały one nietypowy charakter: towarzyszyły premierowym pokazom przedstawienia Teatru Arabesky "Romeo i Julia. Komedia klasyczna".

17.12.2018