Aktualności

23.01.2019

Teatroteka w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Nasze tegoroczne wyjazdy zaczęliśmy od wizyty w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. BYło sporo zabawy, ale też duza porcja refleksji - a wszystko wokół "Kopciuszka".

Przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Pauliny Wenderlich, pracowniczki bydgoskiego Teatru, która bierze udział w naszym programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Prowadząca warsztaty Anna Zalewska-Uberman zaprezentowała nauczycielom nasz portal oraz zaproponowała pracę teatralną wokół klasycznej baśni. Podczas spotkania wzięliśmy na warsztat baśń "Kopciuszek". Wykorzystując elementy storytellingu, improwizacje i gry teatralne, analizowaliśmy baśń przez pryzmat jej bohaterów. Przyglądając się z krytycznym namysłem wpisanym w "Kopciuszka" stereotypom, tworzyliśmy własne, alternatywne historie i zaprezentowaliśmy baśń w formie słuchowiska radiowego. Po warsztatcie nauczyciele mieli szansę zobaczyć na bydgoskiej scenie spektakl "Sprzedawcy bajek" w reż. Jakuba Krofty. 

Uczestniczki pierwszej edycji programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej spotkały się na wizycie studyjnej w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusz Kantora CRICOTEKA (23-24.02.2020).

29.02.2020

27 lutego w ramach prezentacji Teatroteki Szkolnej odwiedziliśmy Przedszkole Niepubliczne Bim Bam Bam we Wrocławiu. 

28.02.2020

Odwiedziliśmy tym razem południe Wielkopolski – 19 lutego 2020 roku gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach nieopodal Kalisza, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielkami i nauczycielami

20.02.2020

Za nami dwa spotkania z uczestnikami programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej.

10.02.2020

Relacjonujemy Wam nasze kolejne wyjazdy! Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Ornecie pracowali na warsztatach wokół hasła"przemiana". Zajęcia były inspirowane scenariuszem Moniki Bani pt. "Piękna i Bestia - lekcja zmiany". Poprowadziła je Anna Zalewska-Uberman.

07.02.2020