Aktualności

23.01.2019

Teatroteka w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Nasze tegoroczne wyjazdy zaczęliśmy od wizyty w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. BYło sporo zabawy, ale też duza porcja refleksji - a wszystko wokół "Kopciuszka".

Przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Pauliny Wenderlich, pracowniczki bydgoskiego Teatru, która bierze udział w naszym programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Prowadząca warsztaty Anna Zalewska-Uberman zaprezentowała nauczycielom nasz portal oraz zaproponowała pracę teatralną wokół klasycznej baśni. Podczas spotkania wzięliśmy na warsztat baśń "Kopciuszek". Wykorzystując elementy storytellingu, improwizacje i gry teatralne, analizowaliśmy baśń przez pryzmat jej bohaterów. Przyglądając się z krytycznym namysłem wpisanym w "Kopciuszka" stereotypom, tworzyliśmy własne, alternatywne historie i zaprezentowaliśmy baśń w formie słuchowiska radiowego. Po warsztatcie nauczyciele mieli szansę zobaczyć na bydgoskiej scenie spektakl "Sprzedawcy bajek" w reż. Jakuba Krofty. 

Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie, czyli Partner Teatroteki Szkolnej, startuje z nowym projektem dla nauczycieli. "Rozmowy międzykulturowe. Jak uczyć tolerancji, akceptacji i empatii?" to próba refleksji i poszukiwanie sposobów rozmowy na tematy związane...

13.02.2019

fot. StudioFILMLOVE

W Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, 20 lutego 2019 r. startuje cykl warsztatów dla nauczycieli pod hasłem: Temat Teatr. CRICOTEKA jest naszym ośrodkiem partnerskim i bierze udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. 

29.01.2019

Właśnie wróciliśmy z Teatru Animacji w Jeleniej Górze, gdzie razem z grupą nauczycieli pracowaliśmy nad teatralnymi narzędziami do lektury "Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren. 

23.01.2019

fot. A.Szulc

Nowy rok zaczęliśmy jak zwykle wyjazdowo. Za nami już wizyty Teatroteki w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy oraz w Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Przed nami jeszcze w styczniu warsztaty w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu....

17.01.2019

Dwie z listopadowych prezentacji Teatroteki Szkolnej odbyły się w Teatrze Arabesky w ukraińskim Charkowie. Miały one nietypowy charakter: towarzyszyły premierowym pokazom przedstawienia Teatru Arabesky "Romeo i Julia. Komedia klasyczna".

17.12.2018