Aktualności

23.01.2019

Teatroteka w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Nasze tegoroczne wyjazdy zaczęliśmy od wizyty w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. BYło sporo zabawy, ale też duza porcja refleksji - a wszystko wokół "Kopciuszka".

Przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Pauliny Wenderlich, pracowniczki bydgoskiego Teatru, która bierze udział w naszym programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Prowadząca warsztaty Anna Zalewska-Uberman zaprezentowała nauczycielom nasz portal oraz zaproponowała pracę teatralną wokół klasycznej baśni. Podczas spotkania wzięliśmy na warsztat baśń "Kopciuszek". Wykorzystując elementy storytellingu, improwizacje i gry teatralne, analizowaliśmy baśń przez pryzmat jej bohaterów. Przyglądając się z krytycznym namysłem wpisanym w "Kopciuszka" stereotypom, tworzyliśmy własne, alternatywne historie i zaprezentowaliśmy baśń w formie słuchowiska radiowego. Po warsztatcie nauczyciele mieli szansę zobaczyć na bydgoskiej scenie spektakl "Sprzedawcy bajek" w reż. Jakuba Krofty. 

12 września 2019 roku zainaugurowliśmy nowy sezon warsztatów "Zaproś Teatrotekę Szkolną!".

17.09.2019

Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie organizuje swój pierwszy program edukacyjny adresowany do nauczycieli.

17.09.2019

Znamy już pedagożki i pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

25.06.2019

Partnerzy Teatroteki Szkolnej to program adresowany do teatrów instytucjonalnych, które chcą rozwijać współpracę z nauczycielami. Do udziału w nim zapraszamy pedagogów teatru, by podczas rocznych spotkań mogli wymieniać doświadczenia i refleksje...

29.05.2019

Nadchodzące wydarzenie Łódzki Port Opowieści to pilotażowa całodzienna ale też i nocna w sporej części akcja podwórkowa łódzkiego Stowarzyszenia Kamienica 56 we współpracy z Aleksandrą Rózgą i zaproszonymi przez nich Gośćmi (opowiadacze i muzycy).

Podczas NOCY sztuki i...

01.05.2019