Aktualności

31.05.2017

O kobiecości na Festiwalu R@port w Gdyni

26 maja gościliśmy na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. Punktem wyjścia do pracy podczas warsztatu był jeden z tekstów nominowanych do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Prezentowaliśmy portal w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Podstawą do pracy warsztatowej z nauczycielami był dramat Magdaleny Drab Słabi. Ilustrowany banał teatralny, jeden z tekstów-finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Pracowaliśmy wokół obecnego silnie w tekście tematu kobiecości, któremu przyglądaliśmy się z rozmaitych perspektyw. Szukaliśmy skojarzeń z kobiecymi przedmiotami. Pracowaliśmy na fragmentach dramatu, wybierając najważniejsze z punktu widzenia uczestników fragmenty definiujące kobiecość. Dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami na temat kobiecości w pracy, lekturach szkolnych, mediach. Budowaliśmy własne manifesty kobiecości, w performatywny sposób prezentując je pozostałym uczestnikom. Dyskutowaliśmy o stereotypach oraz poszukiwaniach form pracy teatralnej możliwych do realizacji w szkołach.

Napisz, co myślisz o naszym portalu!

Wypełnij krótką ankietę online
Zależy nam na Twojej opinii o Teatrotece Szkolnej. Chcemy się dowiedzieć, kto korzysta z naszych zasobów oraz co i jak moglibyśmy poprawić, żeby portal mógł lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie dotyczące portalu.

01.03.2018

Nasz zespół nie przestraszył się lutowych temperatur i ruszył do czterech kolejnych szkół. Na zaproszenie grona pedagogicznego odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową w Wolanowie (mazowieckie), Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi...

28.02.2018

Barbara Homętowska z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pisze o działaniach, które są pokłosiem jej udziału w II edycji Liderów Teatroteki Szkolnej.

28.02.2018

Do Gdańska przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Liczni przybyli nauczyciele pracowali w dwóch grupach: w jednej analizowali teatralnie bohaterów na podstawie konspektu „Teatralna charakterystyka bohatera” Agnieszki Szymańskiej i...

16.01.2018

W Kołobrzegu odwiedziliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 8. Pracowaliśmy wokół mitu o Prometeuszu. W  małych grupach przypominaliśmy sobie losy tego bohatera prezentując poszczególne kluczowe sytuację i bohaterów.

16.01.2018