Aktualności

31.05.2017

O kobiecości na Festiwalu R@port w Gdyni

26 maja gościliśmy na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. Punktem wyjścia do pracy podczas warsztatu był jeden z tekstów nominowanych do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Prezentowaliśmy portal w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Podstawą do pracy warsztatowej z nauczycielami był dramat Magdaleny Drab Słabi. Ilustrowany banał teatralny, jeden z tekstów-finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Pracowaliśmy wokół obecnego silnie w tekście tematu kobiecości, któremu przyglądaliśmy się z rozmaitych perspektyw. Szukaliśmy skojarzeń z kobiecymi przedmiotami. Pracowaliśmy na fragmentach dramatu, wybierając najważniejsze z punktu widzenia uczestników fragmenty definiujące kobiecość. Dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami na temat kobiecości w pracy, lekturach szkolnych, mediach. Budowaliśmy własne manifesty kobiecości, w performatywny sposób prezentując je pozostałym uczestnikom. Dyskutowaliśmy o stereotypach oraz poszukiwaniach form pracy teatralnej możliwych do realizacji w szkołach.

Warsztat w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w dn. 27 października w Białymstoku był zainspirowany konspektem Bogumiły Stachurskiej „Przybory szkolne w ruchu”. Zaproponowaliśmy nauczycielom pracę z teatrem formy przy wykorzystaniu przedmiotów, które...

16.11.2017

Inspiracją do warsztatów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu był scenariusz Marii Babickiej „Pierwsze dni w szkole z Pippi Pończoszanką”. 16.10 pracowaliśmy wokół silnie obecnego w powieści Astrid Lindgren tematu odwagi. 

16.11.2017

Na zaproszenie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego Kilimandżaro w Chojnicach 12.10 zaprezentowaliśmy portal „Teatroteka szkolna” na przykładzie teatralnej analizy poezji Czesława Miłosza.

 

16.11.2017

Na zaproszenie Teatru Rondo w Słupsku 10. października spotkaliśmy się z nauczycielami i animatorami kultury, by zaprezentować im portal Teatroteka Szkolna oraz poprowadzić warsztaty: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej”. 

16.11.2017

6 października 2017 r. zawitaliśmy w gościnne progi Teatru MŁYN w Warszawie, który był organizatorem kolejnego spotkania wokół portalu „Teatroteka szkolna”. 

16.11.2017