Aktualności

31.05.2017

O kobiecości na Festiwalu R@port w Gdyni

26 maja gościliśmy na Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. Punktem wyjścia do pracy podczas warsztatu był jeden z tekstów nominowanych do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Prezentowaliśmy portal w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Podstawą do pracy warsztatowej z nauczycielami był dramat Magdaleny Drab Słabi. Ilustrowany banał teatralny, jeden z tekstów-finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Pracowaliśmy wokół obecnego silnie w tekście tematu kobiecości, któremu przyglądaliśmy się z rozmaitych perspektyw. Szukaliśmy skojarzeń z kobiecymi przedmiotami. Pracowaliśmy na fragmentach dramatu, wybierając najważniejsze z punktu widzenia uczestników fragmenty definiujące kobiecość. Dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami na temat kobiecości w pracy, lekturach szkolnych, mediach. Budowaliśmy własne manifesty kobiecości, w performatywny sposób prezentując je pozostałym uczestnikom. Dyskutowaliśmy o stereotypach oraz poszukiwaniach form pracy teatralnej możliwych do realizacji w szkołach.

Studia podyplomowe PEDAGOGIKA TEATRU łączą praktykę teatralną z refleksją o kulturze współczesnej. Na program składają się różnorodne warsztaty teatralne i zajęcia poświęcone m.in. alternatywnym modelom edukacji, psychologii rozwojowej, pracy projektowej. 

14.06.2018

Liderzy Teatroteki Szkolnej spotkali się w dniach 8-10 czerwca 2018 na trzecim i jednocześnie ostatnim w edycji zjeździe. Co się działo podczas spotkania?

10.06.2018

fot. Paweł Ogrodzki

W ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie zostaliśmy zaproszeni na Zlot Polsko-Niemieckich Pedagogów i Edukatorów Teatru. 

04.06.2018

Znamy już pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

 

21.05.2018

fot. Kornelia Sowa, Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, I LO im. Konarskiego w Rzeszowie

W kwietniu dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Czekanowie w województwie śląskim. Byliśmy też na festiwalach - Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Rzeszowie oraz na Festiwalu PESTKA w...

28.04.2018