Aktualności

31.05.2017

Zoom na świat w Łodzi

Na zaproszenie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego spotkaliśmy się z nauczycielami z województwa łódzkiego na warsztatach, podczas których połączyliśmy w działaniu takie hasła, jak: teatr, zoom i Street View:)

Czy narzędzia Google mogą się przydać w teatrze? A jak połączyć Street View i teatr w szkole? Pracowaliśmy na podstawie scenariusza „Zoom na świat, czyli Google Street View pod lupą gimnazjalistów”. Okazało się, że mapa może być świetną inspiracją do teatralnego działania nie tylko dla uczniów gimnazjum a teatr może być przydatny w przyswajaniu wiedzy na temat wybranych regionów świata.  Początkowo za pomocą improwizacji ruchowych odzwierciedlaliśmy wybrane i wyobrażane przez nauczycieli miejsca. W grupach budowaliśmy etiudy, których scenografię i punkt wyjścia do działania stanowiły wybrane przez uczestników obrazy miejsc z Google Street View.  Na koniec dzieliliśmy się w grupie pomysłami na połączenie działań teatralnych z nowymi technologiami w szkole. 

Warsztat w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w dn. 27 października w Białymstoku był zainspirowany konspektem Bogumiły Stachurskiej „Przybory szkolne w ruchu”. Zaproponowaliśmy nauczycielom pracę z teatrem formy przy wykorzystaniu przedmiotów, które...

16.11.2017

Inspiracją do warsztatów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu był scenariusz Marii Babickiej „Pierwsze dni w szkole z Pippi Pończoszanką”. 16.10 pracowaliśmy wokół silnie obecnego w powieści Astrid Lindgren tematu odwagi. 

16.11.2017

Na zaproszenie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego Kilimandżaro w Chojnicach 12.10 zaprezentowaliśmy portal „Teatroteka szkolna” na przykładzie teatralnej analizy poezji Czesława Miłosza.

 

16.11.2017

Na zaproszenie Teatru Rondo w Słupsku 10. października spotkaliśmy się z nauczycielami i animatorami kultury, by zaprezentować im portal Teatroteka Szkolna oraz poprowadzić warsztaty: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej”. 

16.11.2017

6 października 2017 r. zawitaliśmy w gościnne progi Teatru MŁYN w Warszawie, który był organizatorem kolejnego spotkania wokół portalu „Teatroteka szkolna”. 

16.11.2017