Aktualności

31.05.2017

Zoom na świat w Łodzi

Na zaproszenie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego spotkaliśmy się z nauczycielami z województwa łódzkiego na warsztatach, podczas których połączyliśmy w działaniu takie hasła, jak: teatr, zoom i Street View:)

Czy narzędzia Google mogą się przydać w teatrze? A jak połączyć Street View i teatr w szkole? Pracowaliśmy na podstawie scenariusza „Zoom na świat, czyli Google Street View pod lupą gimnazjalistów”. Okazało się, że mapa może być świetną inspiracją do teatralnego działania nie tylko dla uczniów gimnazjum a teatr może być przydatny w przyswajaniu wiedzy na temat wybranych regionów świata.  Początkowo za pomocą improwizacji ruchowych odzwierciedlaliśmy wybrane i wyobrażane przez nauczycieli miejsca. W grupach budowaliśmy etiudy, których scenografię i punkt wyjścia do działania stanowiły wybrane przez uczestników obrazy miejsc z Google Street View.  Na koniec dzieliliśmy się w grupie pomysłami na połączenie działań teatralnych z nowymi technologiami w szkole. 

Napisz, co myślisz o naszym portalu!

Wypełnij krótką ankietę online
Zależy nam na Twojej opinii o Teatrotece Szkolnej. Chcemy się dowiedzieć, kto korzysta z naszych zasobów oraz co i jak moglibyśmy poprawić, żeby portal mógł lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie dotyczące portalu.

16.01.2018

Do Gdańska przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Liczni przybyli nauczyciele pracowali w dwóch grupach: w jednej analizowali teatralnie bohaterów na podstawie konspektu „Teatralna charakterystyka bohatera” Agnieszki Szymańskiej i...

16.01.2018

W Kołobrzegu odwiedziliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 8. Pracowaliśmy wokół mitu o Prometeuszu. W  małych grupach przypominaliśmy sobie losy tego bohatera prezentując poszczególne kluczowe sytuację i bohaterów.

16.01.2018

Coraz częściej trafiamy do szkół! W końcówce zeszłego roku odwiedziliśmy dwie podstawówki i liceum. A szykują się kolejne wyjazdy!

16.01.2018

W końcówce ubiegłego roku mieliśmy przyjemność gościć w dwóch placówkach Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i w Ciechanowie. Poniżej krótka relacja z obu tych wizyt.

16.01.2018