Aktualności

31.05.2017

O przyjaźni w Będzinie

Niedawno byliśmy w Teatrze Jana Dormana w Będzinie, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielami ze szkół podstawowych i edukacji przedszkolnej.

24 kwietnia 2017 roku byliśmy w Teatrze Jana Dormana w Będzinie, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielami ze szkół podstawowych i edukacji przedszkolnej. Tematem przewodnim naszych warsztatów była przyjaźń. Za pomocą przedmiotów badaliśmy, co proponowany temat oznacza dla każdego z uczestników, jakie są skojarzenia nauczycieli wokół tego hasła. Budowaliśmy zaprzyjaźnione ze sobą postaci oraz przedstawialiśmy za pomocą etiud improwizowane historie przyjaźni, które rozgrywały się na scenie. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat wykorzystania proponowanych metod teatralnych na lekcjach.

Warsztat w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w dn. 27 października w Białymstoku był zainspirowany konspektem Bogumiły Stachurskiej „Przybory szkolne w ruchu”. Zaproponowaliśmy nauczycielom pracę z teatrem formy przy wykorzystaniu przedmiotów, które...

16.11.2017

Inspiracją do warsztatów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu był scenariusz Marii Babickiej „Pierwsze dni w szkole z Pippi Pończoszanką”. 16.10 pracowaliśmy wokół silnie obecnego w powieści Astrid Lindgren tematu odwagi. 

16.11.2017

Na zaproszenie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego Kilimandżaro w Chojnicach 12.10 zaprezentowaliśmy portal „Teatroteka szkolna” na przykładzie teatralnej analizy poezji Czesława Miłosza.

 

16.11.2017

Na zaproszenie Teatru Rondo w Słupsku 10. października spotkaliśmy się z nauczycielami i animatorami kultury, by zaprezentować im portal Teatroteka Szkolna oraz poprowadzić warsztaty: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej”. 

16.11.2017

6 października 2017 r. zawitaliśmy w gościnne progi Teatru MŁYN w Warszawie, który był organizatorem kolejnego spotkania wokół portalu „Teatroteka szkolna”. 

16.11.2017