Aktualności

31.05.2017

O przyjaźni w Będzinie

Niedawno byliśmy w Teatrze Jana Dormana w Będzinie, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielami ze szkół podstawowych i edukacji przedszkolnej.

24 kwietnia 2017 roku byliśmy w Teatrze Jana Dormana w Będzinie, gdzie spotkaliśmy się z nauczycielami ze szkół podstawowych i edukacji przedszkolnej. Tematem przewodnim naszych warsztatów była przyjaźń. Za pomocą przedmiotów badaliśmy, co proponowany temat oznacza dla każdego z uczestników, jakie są skojarzenia nauczycieli wokół tego hasła. Budowaliśmy zaprzyjaźnione ze sobą postaci oraz przedstawialiśmy za pomocą etiud improwizowane historie przyjaźni, które rozgrywały się na scenie. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat wykorzystania proponowanych metod teatralnych na lekcjach.

Studia podyplomowe PEDAGOGIKA TEATRU łączą praktykę teatralną z refleksją o kulturze współczesnej. Na program składają się różnorodne warsztaty teatralne i zajęcia poświęcone m.in. alternatywnym modelom edukacji, psychologii rozwojowej, pracy projektowej. 

14.06.2018

Liderzy Teatroteki Szkolnej spotkali się w dniach 8-10 czerwca 2018 na trzecim i jednocześnie ostatnim w edycji zjeździe. Co się działo podczas spotkania?

10.06.2018

fot. Paweł Ogrodzki

W ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie zostaliśmy zaproszeni na Zlot Polsko-Niemieckich Pedagogów i Edukatorów Teatru. 

04.06.2018

Znamy już pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

 

21.05.2018

fot. Kornelia Sowa, Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, I LO im. Konarskiego w Rzeszowie

W kwietniu dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Czekanowie w województwie śląskim. Byliśmy też na festiwalach - Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Rzeszowie oraz na Festiwalu PESTKA w...

28.04.2018