Aktualności

29.05.2017

Podróż do źródła czasu w Kaliszu

Teatroteka Szkolna reprezentowana przez Agnieszkę Szymańską i Marię Babicką, odwiedziła Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu.

Warsztat w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu był zainspirowany konspektem Podróż do źródła czasu" autorstwa Moniki Bani. Spotkanie w dn. 5 kwietnia 2017 r. było dla uczestniczących nauczycieli okazją do refleksji nad zjawiskiem czasu.  Badaliśmy, czym jest czas dla każdego z uczestników.  Budowaliśmy rzeźby ze związkami frazeologicznymi związanymi z czasem, tworzyliśmy instalacje z wykorzystaniem taśmy malarskiej oraz  tworzyliśmy improwizowane etiudy. Spotkanie zakończyła dyskusja o możliwości wykorzystania zaproponowanych metod pracy na lekcjach - w jaki sposób dopasowywać poznane sposóby pracy i ćwiczenia do różnych tematów, jakie się pojawiają w szkole. 
 

Napisz, co myślisz o naszym portalu!

Wypełnij krótką ankietę online
Zależy nam na Twojej opinii o Teatrotece Szkolnej. Chcemy się dowiedzieć, kto korzysta z naszych zasobów oraz co i jak moglibyśmy poprawić, żeby portal mógł lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie dotyczące portalu.

01.03.2018

Nasz zespół nie przestraszył się lutowych temperatur i ruszył do czterech kolejnych szkół. Na zaproszenie grona pedagogicznego odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową w Wolanowie (mazowieckie), Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi...

28.02.2018

Barbara Homętowska z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pisze o działaniach, które są pokłosiem jej udziału w II edycji Liderów Teatroteki Szkolnej.

28.02.2018

Do Gdańska przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Liczni przybyli nauczyciele pracowali w dwóch grupach: w jednej analizowali teatralnie bohaterów na podstawie konspektu „Teatralna charakterystyka bohatera” Agnieszki Szymańskiej i...

16.01.2018

W Kołobrzegu odwiedziliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 8. Pracowaliśmy wokół mitu o Prometeuszu. W  małych grupach przypominaliśmy sobie losy tego bohatera prezentując poszczególne kluczowe sytuację i bohaterów.

16.01.2018