Aktualności

29.05.2017

Podróż do źródła czasu w Kaliszu

Teatroteka Szkolna reprezentowana przez Agnieszkę Szymańską i Marię Babicką, odwiedziła Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu.

Warsztat w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu był zainspirowany konspektem Podróż do źródła czasu" autorstwa Moniki Bani. Spotkanie w dn. 5 kwietnia 2017 r. było dla uczestniczących nauczycieli okazją do refleksji nad zjawiskiem czasu.  Badaliśmy, czym jest czas dla każdego z uczestników.  Budowaliśmy rzeźby ze związkami frazeologicznymi związanymi z czasem, tworzyliśmy instalacje z wykorzystaniem taśmy malarskiej oraz  tworzyliśmy improwizowane etiudy. Spotkanie zakończyła dyskusja o możliwości wykorzystania zaproponowanych metod pracy na lekcjach - w jaki sposób dopasowywać poznane sposóby pracy i ćwiczenia do różnych tematów, jakie się pojawiają w szkole. 
 

Studia podyplomowe PEDAGOGIKA TEATRU łączą praktykę teatralną z refleksją o kulturze współczesnej. Na program składają się różnorodne warsztaty teatralne i zajęcia poświęcone m.in. alternatywnym modelom edukacji, psychologii rozwojowej, pracy projektowej. 

14.06.2018

Liderzy Teatroteki Szkolnej spotkali się w dniach 8-10 czerwca 2018 na trzecim i jednocześnie ostatnim w edycji zjeździe. Co się działo podczas spotkania?

10.06.2018

fot. Paweł Ogrodzki

W ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie zostaliśmy zaproszeni na Zlot Polsko-Niemieckich Pedagogów i Edukatorów Teatru. 

04.06.2018

Znamy już pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

 

21.05.2018

fot. Kornelia Sowa, Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, I LO im. Konarskiego w Rzeszowie

W kwietniu dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Czekanowie w województwie śląskim. Byliśmy też na festiwalach - Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Rzeszowie oraz na Festiwalu PESTKA w...

28.04.2018