Aktualności

29.05.2017

Podróż do źródła czasu w Kaliszu

Teatroteka Szkolna reprezentowana przez Agnieszkę Szymańską i Marię Babicką, odwiedziła Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu.

Warsztat w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu był zainspirowany konspektem Podróż do źródła czasu" autorstwa Moniki Bani. Spotkanie w dn. 5 kwietnia 2017 r. było dla uczestniczących nauczycieli okazją do refleksji nad zjawiskiem czasu.  Badaliśmy, czym jest czas dla każdego z uczestników.  Budowaliśmy rzeźby ze związkami frazeologicznymi związanymi z czasem, tworzyliśmy instalacje z wykorzystaniem taśmy malarskiej oraz  tworzyliśmy improwizowane etiudy. Spotkanie zakończyła dyskusja o możliwości wykorzystania zaproponowanych metod pracy na lekcjach - w jaki sposób dopasowywać poznane sposóby pracy i ćwiczenia do różnych tematów, jakie się pojawiają w szkole. 
 

Warsztat w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w dn. 27 października w Białymstoku był zainspirowany konspektem Bogumiły Stachurskiej „Przybory szkolne w ruchu”. Zaproponowaliśmy nauczycielom pracę z teatrem formy przy wykorzystaniu przedmiotów, które...

16.11.2017

Inspiracją do warsztatów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu był scenariusz Marii Babickiej „Pierwsze dni w szkole z Pippi Pończoszanką”. 16.10 pracowaliśmy wokół silnie obecnego w powieści Astrid Lindgren tematu odwagi. 

16.11.2017

Na zaproszenie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego Kilimandżaro w Chojnicach 12.10 zaprezentowaliśmy portal „Teatroteka szkolna” na przykładzie teatralnej analizy poezji Czesława Miłosza.

 

16.11.2017

Na zaproszenie Teatru Rondo w Słupsku 10. października spotkaliśmy się z nauczycielami i animatorami kultury, by zaprezentować im portal Teatroteka Szkolna oraz poprowadzić warsztaty: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej”. 

16.11.2017

6 października 2017 r. zawitaliśmy w gościnne progi Teatru MŁYN w Warszawie, który był organizatorem kolejnego spotkania wokół portalu „Teatroteka szkolna”. 

16.11.2017