Aktualności

24.03.2017

Z wizytą w toruńskim Centrum Kształcenia Ustawicznego

We środę 22 marca 2017 r. odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu, w którym spotkaliśmy się z blisko pięćdziesięcioosobową grupą nauczycieli. Pracowaliśmy w dwóch grupach: pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach dotyczących wykorzystania książki obrazkowej, a nauczyciele z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z tematem porażki.

Pedagodzy pracujący w gimnazjach i szkołach średnich spotkali się na warsztatach dotyczących… porażki (inspirowanych scenariuszem Karoliny Pluty „Błąd w sztuce”), które poprowadziła Agnieszka Szymańska. Nauczyciele tworzyli własne definicje porażki, tworzyli galerię sztuki współczesnej z błądzeniem i niepowodzeniem jako tematami wystawy. Budowali też działania improwizacyjne wokół instalacji. Na koniec spotkania wytworzyła się dyskusja na temat możliwości i funkcji włączania metod pedagogiczno – teatralnych do pracy na lekcjach.

Na warsztatach dotyczących pracy z książką obrazkową (na przykładzie „A ja czekam na...” Serge’a Blocha) prowadzonych przez Katarzynę Piwońską spotkali się pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych. Wzięli oni udział w serii działań inspirowanych tematem czekania oraz graficzną formą picture booka i wspólnie eksplorowali scenograficzne możliwości… sznurka.

W swoim projekcie liderskim Karolina Oleksiejuk - polonistka z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie - zaprosiła młodzież do namysłu nad patiotyzmem. Poniżej zamieszczamy jej relację z przeprowadzonych działań.

19.09.2017

Zaczynamy nowy rok szkolny i wraz z nim Teatroteka Szkolna rusza do kolejnych miejscowości, aby spotkać nauczycieli i pedagogów przedszkolnych, którzy chcieliby wykorzystać pedagogikę teatru w swojej pracy. We wrześniu odwiedzimy cztery miejscowości, w których nas jeszcze nie było!

29.08.2017

Zaczynamy nabór na nowy rok szkolny 2017/2018!

Tegoroczna edycja Liderów Teatroteki Szkolnej jest skierowana do nauczycieli, którzy chcieliby pracować teatralnie z grupą amatorów - uczniów, nauczycieli, rodziców lub grupą mieszaną. Program składa się z procesu tutoringu...

07.07.2017

Liderka Teatroteki Szkolnej Małgorzata Stecz, która pracuje w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Słupsku, zaprosiła do projektu również cztery inne szkoły. 7 czerwca 2017 r. uczniowie ze wszystkich placówek spotkali się na finale. Przedstawiamy relację Gosi dotyczącą przygotowań,...

04.07.2017

Tuż przed końcem roku szkolnego - 20 czerwca odbył się finał projektu Marty Fulczyk, Liderki Teatroteki Szkolnej pracującej w Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu. Zamieszczamy relację Marty z warsztatów, które przeprowadziła z rodziacami, by przygotować wspólnie z nimi pokaz dla...

20.06.2017