Aktualności

24.03.2017

Z wizytą w toruńskim Centrum Kształcenia Ustawicznego

We środę 22 marca 2017 r. odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu, w którym spotkaliśmy się z blisko pięćdziesięcioosobową grupą nauczycieli. Pracowaliśmy w dwóch grupach: pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach dotyczących wykorzystania książki obrazkowej, a nauczyciele z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z tematem porażki.

Pedagodzy pracujący w gimnazjach i szkołach średnich spotkali się na warsztatach dotyczących… porażki (inspirowanych scenariuszem Karoliny Pluty „Błąd w sztuce”), które poprowadziła Agnieszka Szymańska. Nauczyciele tworzyli własne definicje porażki, tworzyli galerię sztuki współczesnej z błądzeniem i niepowodzeniem jako tematami wystawy. Budowali też działania improwizacyjne wokół instalacji. Na koniec spotkania wytworzyła się dyskusja na temat możliwości i funkcji włączania metod pedagogiczno – teatralnych do pracy na lekcjach.

Na warsztatach dotyczących pracy z książką obrazkową (na przykładzie „A ja czekam na...” Serge’a Blocha) prowadzonych przez Katarzynę Piwońską spotkali się pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych. Wzięli oni udział w serii działań inspirowanych tematem czekania oraz graficzną formą picture booka i wspólnie eksplorowali scenograficzne możliwości… sznurka.

Warsztat w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w dn. 27 października w Białymstoku był zainspirowany konspektem Bogumiły Stachurskiej „Przybory szkolne w ruchu”. Zaproponowaliśmy nauczycielom pracę z teatrem formy przy wykorzystaniu przedmiotów, które...

16.11.2017

Inspiracją do warsztatów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu był scenariusz Marii Babickiej „Pierwsze dni w szkole z Pippi Pończoszanką”. 16.10 pracowaliśmy wokół silnie obecnego w powieści Astrid Lindgren tematu odwagi. 

16.11.2017

Na zaproszenie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego Kilimandżaro w Chojnicach 12.10 zaprezentowaliśmy portal „Teatroteka szkolna” na przykładzie teatralnej analizy poezji Czesława Miłosza.

 

16.11.2017

Na zaproszenie Teatru Rondo w Słupsku 10. października spotkaliśmy się z nauczycielami i animatorami kultury, by zaprezentować im portal Teatroteka Szkolna oraz poprowadzić warsztaty: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej”. 

16.11.2017

6 października 2017 r. zawitaliśmy w gościnne progi Teatru MŁYN w Warszawie, który był organizatorem kolejnego spotkania wokół portalu „Teatroteka szkolna”. 

16.11.2017