Aktualności

24.03.2017

Z wizytą w toruńskim Centrum Kształcenia Ustawicznego

We środę 22 marca 2017 r. odwiedziliśmy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu, w którym spotkaliśmy się z blisko pięćdziesięcioosobową grupą nauczycieli. Pracowaliśmy w dwóch grupach: pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach dotyczących wykorzystania książki obrazkowej, a nauczyciele z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z tematem porażki.

Pedagodzy pracujący w gimnazjach i szkołach średnich spotkali się na warsztatach dotyczących… porażki (inspirowanych scenariuszem Karoliny Pluty „Błąd w sztuce”), które poprowadziła Agnieszka Szymańska. Nauczyciele tworzyli własne definicje porażki, tworzyli galerię sztuki współczesnej z błądzeniem i niepowodzeniem jako tematami wystawy. Budowali też działania improwizacyjne wokół instalacji. Na koniec spotkania wytworzyła się dyskusja na temat możliwości i funkcji włączania metod pedagogiczno – teatralnych do pracy na lekcjach.

Na warsztatach dotyczących pracy z książką obrazkową (na przykładzie „A ja czekam na...” Serge’a Blocha) prowadzonych przez Katarzynę Piwońską spotkali się pedagodzy z przedszkoli i szkół podstawowych. Wzięli oni udział w serii działań inspirowanych tematem czekania oraz graficzną formą picture booka i wspólnie eksplorowali scenograficzne możliwości… sznurka.

Studia podyplomowe PEDAGOGIKA TEATRU łączą praktykę teatralną z refleksją o kulturze współczesnej. Na program składają się różnorodne warsztaty teatralne i zajęcia poświęcone m.in. alternatywnym modelom edukacji, psychologii rozwojowej, pracy projektowej. 

14.06.2018

Liderzy Teatroteki Szkolnej spotkali się w dniach 8-10 czerwca 2018 na trzecim i jednocześnie ostatnim w edycji zjeździe. Co się działo podczas spotkania?

10.06.2018

fot. Paweł Ogrodzki

W ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie zostaliśmy zaproszeni na Zlot Polsko-Niemieckich Pedagogów i Edukatorów Teatru. 

04.06.2018

Znamy już pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

 

21.05.2018

fot. Kornelia Sowa, Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, I LO im. Konarskiego w Rzeszowie

W kwietniu dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Czekanowie w województwie śląskim. Byliśmy też na festiwalach - Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Rzeszowie oraz na Festiwalu PESTKA w...

28.04.2018