Aktualności

20.03.2017

Kędzierzyn-Koźle i pierwsza wizyta Teatroteki w przedszkolu!

warsztaty w Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Kożlu

W Publicznym Przedszkolu nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Kędzierzynie-Koźlu zadebiutowaliśmy warsztatami dla pedagogów przedszkolnych. Prowadzące Joanna Krukowska i Agnieszka Szymańska wzięły na warsztat temat praw i zasad, które obowiązują nas w codziennym życiu i tych, którymi chcielibyśmy się kierować w naszym wymarzonym świecie.  

Punktem wyjścia do działań był konspekt zajęć „Wejść do innego świata” Doroty Ogrodzkiej, zainspirowany „Opowieściami z Narni” C. S. Lewisa. Uczestnicy zajęć w grupach budowali swoje wymarzone przestrzenie, określając obowiązujące w nich prawa i zasady. Tworzyli hymny krain oraz wymyślali sposoby na spędzanie tam wolnego czasu. Spotkanie było okazją do przyjrzenia się swojemu warsztatowi pracy oraz inspiracją do pracy bez gotowego scenariusza z grupami przedszkolnymi.

Studia podyplomowe PEDAGOGIKA TEATRU łączą praktykę teatralną z refleksją o kulturze współczesnej. Na program składają się różnorodne warsztaty teatralne i zajęcia poświęcone m.in. alternatywnym modelom edukacji, psychologii rozwojowej, pracy projektowej. 

14.06.2018

Liderzy Teatroteki Szkolnej spotkali się w dniach 8-10 czerwca 2018 na trzecim i jednocześnie ostatnim w edycji zjeździe. Co się działo podczas spotkania?

10.06.2018

fot. Paweł Ogrodzki

W ramach Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie zostaliśmy zaproszeni na Zlot Polsko-Niemieckich Pedagogów i Edukatorów Teatru. 

04.06.2018

Znamy już pedagogów teatru, którzy wezmą udział w programie Partnerzy Teatroteki Szkolnej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych osób.

 

21.05.2018

fot. Kornelia Sowa, Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, I LO im. Konarskiego w Rzeszowie

W kwietniu dojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Czekanowie w województwie śląskim. Byliśmy też na festiwalach - Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Konarskiego w Rzeszowie oraz na Festiwalu PESTKA w...

28.04.2018