Aktualności

20.03.2017

Kędzierzyn-Koźle i pierwsza wizyta Teatroteki w przedszkolu!

warsztaty w Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Kożlu

W Publicznym Przedszkolu nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Kędzierzynie-Koźlu zadebiutowaliśmy warsztatami dla pedagogów przedszkolnych. Prowadzące Joanna Krukowska i Agnieszka Szymańska wzięły na warsztat temat praw i zasad, które obowiązują nas w codziennym życiu i tych, którymi chcielibyśmy się kierować w naszym wymarzonym świecie.  

Punktem wyjścia do działań był konspekt zajęć „Wejść do innego świata” Doroty Ogrodzkiej, zainspirowany „Opowieściami z Narni” C. S. Lewisa. Uczestnicy zajęć w grupach budowali swoje wymarzone przestrzenie, określając obowiązujące w nich prawa i zasady. Tworzyli hymny krain oraz wymyślali sposoby na spędzanie tam wolnego czasu. Spotkanie było okazją do przyjrzenia się swojemu warsztatowi pracy oraz inspiracją do pracy bez gotowego scenariusza z grupami przedszkolnymi.

Napisz, co myślisz o naszym portalu!

Wypełnij krótką ankietę online
Zależy nam na Twojej opinii o Teatrotece Szkolnej. Chcemy się dowiedzieć, kto korzysta z naszych zasobów oraz co i jak moglibyśmy poprawić, żeby portal mógł lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i sugestie dotyczące portalu.

16.01.2018

Do Gdańska przyjechaliśmy 12 stycznia na zaproszenie Oliwskiego Ratusza Kultury. Liczni przybyli nauczyciele pracowali w dwóch grupach: w jednej analizowali teatralnie bohaterów na podstawie konspektu „Teatralna charakterystyka bohatera” Agnieszki Szymańskiej i...

16.01.2018

W Kołobrzegu odwiedziliśmy nauczycieli ze Szkoły Podstawowej numer 8. Pracowaliśmy wokół mitu o Prometeuszu. W  małych grupach przypominaliśmy sobie losy tego bohatera prezentując poszczególne kluczowe sytuację i bohaterów.

16.01.2018

Coraz częściej trafiamy do szkół! W końcówce zeszłego roku odwiedziliśmy dwie podstawówki i liceum. A szykują się kolejne wyjazdy!

16.01.2018

W końcówce ubiegłego roku mieliśmy przyjemność gościć w dwóch placówkach Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i w Ciechanowie. Poniżej krótka relacja z obu tych wizyt.

16.01.2018