Aktualności

20.03.2017

Kędzierzyn-Koźle i pierwsza wizyta Teatroteki w przedszkolu!

warsztaty w Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Kożlu

W Publicznym Przedszkolu nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Kędzierzynie-Koźlu zadebiutowaliśmy warsztatami dla pedagogów przedszkolnych. Prowadzące Joanna Krukowska i Agnieszka Szymańska wzięły na warsztat temat praw i zasad, które obowiązują nas w codziennym życiu i tych, którymi chcielibyśmy się kierować w naszym wymarzonym świecie.  

Punktem wyjścia do działań był konspekt zajęć „Wejść do innego świata” Doroty Ogrodzkiej, zainspirowany „Opowieściami z Narni” C. S. Lewisa. Uczestnicy zajęć w grupach budowali swoje wymarzone przestrzenie, określając obowiązujące w nich prawa i zasady. Tworzyli hymny krain oraz wymyślali sposoby na spędzanie tam wolnego czasu. Spotkanie było okazją do przyjrzenia się swojemu warsztatowi pracy oraz inspiracją do pracy bez gotowego scenariusza z grupami przedszkolnymi.

Warsztat w Miejskim Ośrodku Doradztwa Metodycznego w dn. 27 października w Białymstoku był zainspirowany konspektem Bogumiły Stachurskiej „Przybory szkolne w ruchu”. Zaproponowaliśmy nauczycielom pracę z teatrem formy przy wykorzystaniu przedmiotów, które...

16.11.2017

Inspiracją do warsztatów w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu był scenariusz Marii Babickiej „Pierwsze dni w szkole z Pippi Pończoszanką”. 16.10 pracowaliśmy wokół silnie obecnego w powieści Astrid Lindgren tematu odwagi. 

16.11.2017

Na zaproszenie Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego Kilimandżaro w Chojnicach 12.10 zaprezentowaliśmy portal „Teatroteka szkolna” na przykładzie teatralnej analizy poezji Czesława Miłosza.

 

16.11.2017

Na zaproszenie Teatru Rondo w Słupsku 10. października spotkaliśmy się z nauczycielami i animatorami kultury, by zaprezentować im portal Teatroteka Szkolna oraz poprowadzić warsztaty: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej”. 

16.11.2017

6 października 2017 r. zawitaliśmy w gościnne progi Teatru MŁYN w Warszawie, który był organizatorem kolejnego spotkania wokół portalu „Teatroteka szkolna”. 

16.11.2017